Apple kısa bir süre önce resmi sitesinden bir açıklama yaptı. Açıklama şu şekilde: “2012 yılında ve daha önce kullanıma sunulan bazı iPhone ve iPad modellerinde, GPS konumu ile tarih ve saat doğruluğunun sürdürülmesi için 3 Kasım 2019 saat 00:00’dan (UTC) önce bir iOS güncellemesi yapılması gerekecektir. Bu durum, 6 Nisan 2019 tarihinde diğer üreticilere ait GPS özelliği bulunan ürünleri etkilemeye başlayan bir GPS saat aktarımı sorunundan kaynaklanmaktadır. Söz konusu Apple aygıtları 3 Kasım 2019 saat 00:00’a (UTC) kadar bundan etkilenmeyecektir.

iPhone 5 ve iPad (4. nesil) Wi-Fi + Cellular modellerinin iOS 10.3.4 sürümüne, iPhone 4s, iPad mini (1. nesil) Wi-Fi + Cellular, iPad 2 Wi-Fi + Cellular (Yalnızca CDMA modelleri) ve iPad (3. nesil) Wi-Fi + Cellular modellerinin ise iOS 9.3.6 sürümüne güncellenmesi gerekiyor. Bu sorun iPod touch’ı veya yalnızca Wi-Fi özelliği olan iPad modellerini etkilemeyecek.

Peki telefon sürümünü nasıl kontrol edebilirsiniz?

Telefonunuzda ayarlara giriş yapın. Genel’e gelin ve daha sonra hakkında kısmına girin. Yazılım sürümünün yanındaki numara o an kullandığınız sürümü ifade edecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here