Apple, Apple Watch’ın yeni versiyonu olan Watch Series 5’ı resmi olarak duyurdu. Son model olan Watch Series 4’a  benzer bir tasarıma ve boyutta sahiptir. Yeni tasarım Watch Series 5’ın özelliği, her zaman açık retina ekranı seçeneğidir bu nedenle bileğinizi hakaret ettirmek zorunda kalmadan, ekrana ulaşımınız sağlanacaktır. Bu özellik, Apple Watch’un 2015’te ilk piyasaya çıkışından bu yana aranan ve istenen bir özelliktir. Her zaman açık retina ekranı özelliğine ek olarak, Apple Watch Series 5 artık geri dönüştürülmüş alüminyum veya titanyum renklerinde sunulmaktadır.

Watch Series 5’ın yeni düşük sıcaklıktaki polisilikon, oksit ekran ve düşük güçlü ekran sürücüsü sayesinde, ekran sürekli açık seçeneğinde bile 18 saatlik ömrünü koruduğu söylenmektedir. Ekran, bileğinizi hareket ettirene kadar düşük parlaklık modunda olacak ve geçerli modun bileğinizin hareket etmesi ile tam parlaklığa geçecek şekilde tasarlanmıştır. Ek sağlık ve zindelik özellikleri, müşterilere menstrüel döngüleri ile ilgili önemli bilgileri kaydetme ve Apple Watch’ın rahatlığını kullanarak gelecek dönem ve verimli pencereler için öngörülen zamanlamayı siz görme olanağı sağlayan yeni Cycle Tracking uygulaması da dahil olmak üzere watchOS 6 ile birlikte geliyor. Diğer yeni özellikler arasında dahili bir pusula ve uluslararası ülkeler için acil durum çağrısı sayılabilir.

Watch Series 5 için fiyat , GPS modeli için 399 dolar ve hücresel olarak bağlı sürüm için 499 dolar’dan başlamaktadır. Bugünden itibaren sipariş verilebilecek olan ürün 20 Eylül’den itibaren mağazalarda olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here