Dev teknoloji firması Apple, içerik üreticiliği ve yayıncılığı konusunda tarihinin en büyük adımlarından birini daha attı. Oyun alemine kollarını sıvayan dev firma şimdi de televizyon platformu dünyasına giriş yaptığını duyurdu.

İçeriklerin tamamen Apple tarafından üretildiği, Netflix ile rekabet edecek platformunun adı Apple TV+ oldu. Platformla ilgili ilk tanıtım yayınlandı. Platformun tanıtımında ise Steven Speilberg, Reese Witherspoon, Jannifer Aniston ve Steve Carrel gibi ünlü isimlerin yer alması ile bu arenaya da ne kadar sağlam bir giriş yapacağının sinyallerini vermiş oldu. Tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

Apple TV+ hakkında herhangi bir fiyat açıklaması henüz yapılmadı. Ayrıca lansmanda Apple TV Channels adında yeni ayrı bir hizmet daha duyuruldu. Burada ise izleyicilerin, sadece izledikleri kanallar için ücret ödemeleri bekleniyor.

İyi haberse Apple TV+ da tıpkı Netflix gibi akıllı televizyon, tablet ve telefonların hepsine uygulama olarak gelecek. Burada yayımlanacak olan içeriklerinin ağırlı olarak Amerikan medyası odaklı olduğunu söylemekte yarar var. Tanıtılan programlara kısaca göz atmak gerekirse:

-Bu platformda Reese Witherspoon, Jennifer Aniston ve Steve Carrel kadın-erkek sorunları ile sosyal yaşamdaki problemleri ele alacak bir tartışma programı olan The Morning Show‘u sunacaklar.

-Bir bilimkurgu dizisi olacak olan ve başrolünde Jason Mamoa‘nın yer alacağı See isimli program ise dünya üzerinde gören iki kişi olarak kalmış ikiz kardeşlerin hikayesi anlatılacak.

-Bunlara ek olarak ise Hindistan uyruklu komedyen Kumail Nanjiani de Little America isimli bir program ile bu platformda yer alacak.

-Ayrıca ünlü yapımcı J. J. Abrahams ile şarkıcı Sara Bareilles de bu platformda New York’ta hayata tutunmaya çalışan genç müzisyenlerin öykülerini konu edinecek bir program ile karşımıza çıkacaklar.

-Bir diğer büyük program ise ABD’li efsanevi sunucu Oprah Winfrey ile karşımıza çıkacak. Oprah’ın ise şimdilik iki adet belgeseli olacağı duyuruldu. Bunlardan birinin isminin ise Toxic Labor olduğu açıklandı.

Bu isimler harici ise içlerinde Jennifer Garner, Aaron Paul, Chris Evans gibi isimlerin de bulunduğu birden çok ünlü isim de Apple Tv+’nin programlarında yer alacak. Şimdiki liste oldukça kabarık ve şu şekilde:

Apple, lansman sırasında Apple TV Plus’ın sonbaharda hayatımıza gireceğini açıkladı. Ancak tam bir tarih henüz verilmedi. Apple’ın bu alanda nasıl bir üstünlük sağlayacağını ise hep birlikte bekleyip göreceğiz.

 

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here