Apple, 2016’da 1. Nesil AirPods’u tanıtmıştı. O zamanlar çıkan iPhone 7 ailesiyle birlikte çok sevilen EarPods tasarımını kablosuz bir kulaklığa getirmişti. Geçtiğimiz aylarda ise AirPods 2. Nesline güncellendi. İkinci nesilde kulaklığa bir yeni versiyon eklenip, kablosuz şarj yeteneği özelliği getirildi.

Sony gibi ses konusunda dev bir yeri olan şirketler tamamen kablosuz olan kulaklık serilerinde(Sony WF-1000M3) Aktif Gürültü Engelleme(ANC) teknolojisini karşımıza çıkartmıştı. Bu durum karşısında müzik severlerin kulaklık tercihleri bu tip şirketlerin çıkarttığı kulaklıklara yönelmişti(baskın olarak Sony).

Şimdi karşımıza Apple’ın ANC özellikli yeni kulaklığı Apple AirPods Pro çıktı. Tasarım eski tip baştan biraz farklılaşmış. Yine bir ‘fön makinesi’ gibi olan kulaklığın ucunda Gürültü Engellemesine yardımcı olabilmesi için silikon bir başlığa sahip. Kulak boyutunuza göre S-M-L boyutlarından kulağınıza uygun olanı kullanabileceksiniz.

Bilmeyenler için Aktif Gürültü Engelleme sistemi kulaklıkta yer alan mikrofonların çevre sesi dinleyerek bu gürültüyü azaltacak anti-rezonans ses dalgaları ile sadece dinlemek istediğiniz sesleri duyabilmenizi sağlamak üzerine kurulmuş bir sistem. Silikon başlıklar bir noktaya kadar Pasif Gürültü Engelleyici olsalar da çevre sesleri en iyi dijital destek ile engelleyebiliyoruz.

Bu yüzden Apple mecburi olarak eski başlıkların yerini silikon ile değiştirmiş. Adaptif EQ ile kulağınıza uygun olan ekolayzır ayarlarını sunacağını vaat eden kulaklık içinde bulunan H1 çipiyle kulaklığın ses ayarlarından Siri’ye kadar bir çok yeteneğine güç veriyor. Ayrıca kulaklıkta yer alan Transparency Mode ile kulağınızdan kulaklığı çıkartmadan etrafınızı dinlemenize olanak veriyor.

AirPods Pro önceki nesillerin aksine Powerbeats Pro’da olduğu gibi IPX4 ter ve suya karşı dayanıklı olarak geliyor. 2. Nesil AirPods ile sunulan Qi kablosuz şarj olabilen kulaklık kabı, AirPods Pro ile birlikte sunuluyor. Ayrıca kulaklığın kabı 24 saatten daha uzun süre dayanacak bir kulaklık şarj ömrü sunuyor. Kulaklığın kendisi ise tek kullanımda 4.5 saate varan bir kullanım süresi vaat ediyor. 5 dakikalık şarj ile 1 saat kullanılabilecek kadar şarj olabilen kulaklığın son olarak fiyatının 249 Dolar olduğunu ve 30 Ekim itibariyle satışa çıkacağını belirtelim.

Kaynak-1 Kaynak-2 Kaynak-3

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here