Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

II. Dünya Savaşı’nda, Naziler’den saklanan 13 yaşındaki Yahudi bir kızın, bu süreçte ailesiyle beraber yaşadığı dramları konu alan kitap “Anne Frank’in Hatıra Defteri” çizgi romana uyarlandı.

İlgili resim1947 yılında yayımlanan ve 30’u aşkın dile çevrilen Anne Frank’in Günlüğü, savaşın tahribatının ve yıkıcılığının küçük bir çocuk üzerindeki etkisini görebilmek açısından oldukça önemli.

Page from the Graphic Diary of Anne FrankAnne ve ailesi, Amsterdam’da 2 yıl boyunca evlerinin gizli bir bölmesinde saklanmayı başarmışlardı. Ancak Naziler, 1944 yılında onları bulmuştu. Frank, Nazi toplama kamplarında gerçekleştirilen Yahudi soykırımında hayatını kaybeden 1 milyon çocuktan biri idi. Yazar olma hayali ile dolup taşan Anne Frank, tifüs hastalığından dolayı daha fazla dayanamamış ve henüz 15 yaşında iken hayatını kaybetmişti.

Page from the Graphic Diary of Anne FrankFrank’in kitapta yer alan hatıraları animasyon şeklinde canlandırıldı. Kitabın çizgi roman şeklinde uyarlanmasındaki amaç ise; gelecek kuşaklarda bu konu hakkında farkındalık yaratmak. Yapımcılara göre; yeni kuşaklar Anne Frank’i, onun dramatik öyküsünü bilmeli ve elbette onun mirasına sahip çıkmalı.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here