Ankaralı Rock grubu Hipersona, UYAN ARTIK adını taşıyan ilk albümünü Arpej Yapım etiketi ile dinleyicilere sundu.

Grup elemanları;

Bilgesu ÜNALAN Vokal/Gitar

Bengisu ÜNALAN Bas Gitar/Back Vokal

Burak CENGİZ Davul

Hipersona ilk albüm kaydını 2018’in Temmuz ayında tamamladı. Arpej Yapım Stüdyolarında Burak Yıldırım prodüktörlüğünde, albümün mix ve masteringi ise ünlü prodüktör Alen Konakoğlu tarafından Amerika’da yapıldı. Albümde dört şarkı bulunuyor: Geri Dön, Uyan artık, Kaç! ve Kalbimden Ses Yok.

Üç farklı müzik zevkine ve kimliğe sahip grup üyeleri, bu farklı zevkleri ortak bir noktada sentezleyerek kimliklerini ortaya koyuyorlar. Bu da onları diğer gruplardan ayıran özellikleri.

Albüme ait ilk çekilen klip, albümün çıkış şarkısı olan Geri Dön için oldu. Yönetmen koltuğunda Anıl Can Öztürk yer aldı. Albümün fotoğraf çekimleri Kaan Koçakoğlu, kapak tasarımı ise Bilge Beril Kapusuz tarafından yapıldı.

Hipersona’nın temelleri 2018 yılının Nisan ayında Ankara’da atıldı. Dört grubunun 2018 yılının başlarında dağılmasından sonra pes etmeden müziğe devam etmek isteyen ikiz kardeşler Bilgesu Ünalan ve Bengisu Ünalan’ın yeni grup kurma fikirleriyle, o zamanki ismiyle Persona kurulmuş oldu. Sonrasında davula Burak Cengiz’in geçmesiyle grubun kadrosu son halini aldı. Persona aynı ay içerisinde Arpej Yapım ailesine katıldı ve albüm kayıtları için gün saymaya başladı. Devamında söz-müzikleri  Bengisu Ünalan ve Bilgesu Ünalan’a ait olan ve düzenlemelerin grupça yapıldığı şarkıların kaydına 2018 Temmuz ayında başladılar. Albüm kayıtları Burak Yıldırım prodüktörlüğünde Arpej Yapım stüdyolarında tamamlandı. Albümün mix ve masteringi  Alen Konakoğlu tarafından Amerika’da yapıldı.

Hipersona, bu süreç içerisinde bir çok üniversite şenliklerinde ve çeşitli festivallerde sahne aldı. Konser programlarına devam eden Hipersona, beste çalışmalarına önem verip, üretmeye devam etmektedir. Daha fazla bilgi almanız ve keşfetmeniz için sosyal medya hesaplarını aşağıya bırakıyoruz. Keyifli dinlemeler!

Instagram: instagram.com/hipersonaofficial

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCd-dC2XY0h04zOr8YX4IBlg

Grubun çıkış şarkısı “Geri Dön”: https://www.youtube.com/watch?v=YV0cn3jsM78

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here