Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Çocukluğumuzda da gençliğimizde de izlediğimizde hiç sıkılmadan ekrana odaklandığımız animasyonlar unutulmazlarımızdandır. “Animasyon” kelimesinin Türkçe karşılığı “canlandırma” iken zamanla çizgi kökenli olmasından da ötürü dilimizde “çizgi film” olarak değişime uğramış. Çizgi filmlerin yapımı 1923 senesinde stüdyo kuran Walt Disney’in “Mickey Mouse” adlı ilk sesli filmini, “Donald Duck” dizisini ve “Snow White and the Seven Dwarfs” adlı uzun bir film yapmasıyla başladı. Sonrasında Disney çizgi film yapımında dünyaca bir başarıya ulaşmış bir firma haline geldi.

Ülkemizde de sinemanın gelişmesiyle birlikte birçok çizgi film stüdyosu açılmaya başlandı ve yapılan basit denemeler bile büyük ilgi gördü. Umarız ki yapılan çalışmalar/filmler dünyadaki tüm çocukların ulaşabileceği bir hale getirilebilir.

Hafızalarımızı yokladığımızda ilk karşılaştığımız, hem yer yer üzüldüğümüz hem de müzikal havasıyla neşelendiğimiz animasyonlardan biraz geçmişe dönüş adına sizler için bir liste derledik. Keyifli dinlemeler!

  1. Monsters (Billy Crystal & John Goodman) – If I Didn’t Have You
  2. Cars (James Taylor) – Our Town
  3. Shrek 2 (Counting Crows) – Accidentally in Love
  4. Mulan (Christina Aguilera) – Reflection
  5. The Little Mermaid (Jodi Benson) – Part of Your World
  6. Frozen (The Cast of Frozen) – Frozen Heart
  7. Brave (Julia Fowlis) – Touch The Sky
  8. Madagascar 3 (Hans Zimmer) – New York City Surprise
  9. Toy Story (Randy Newman) – You’ve Got a Friend In Me
  10. The Lion King (Joseph Williams, Kristle Edwards&Sally Dworsky, Nathan Lane, Ernie Sabella) – Can You Feel The Love Tonight
Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here