Aynı 2012 Coachella Müzik Festivali’nde, hayatını kaybeden ünlü rapçi Tupac’in hologram ile sahneye taşındığı gibi, 2011 yılında alkol zehirlenmesinden dolayı 27 yaşında hayatını kaybeden ünlü şarkıcı Amy Winehouse, babasının Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre bu yıl hologram teknolojisiyle tekrar sahnelerde boy gösterecek. Gösteride Winehouse’un hologramına canlı müzisyenler ve geri vokaller eşlik edecek. Organizasyon şirketi Base Entertainment sahnede teatral bir gösterinin de olacağını söylüyor.

Dünya turundan elde edilecek gelirler şarkıcıyla aynı ada sahip olan, zor durumda ve dezavantajlı gençlere yardım eden Amy Winehouse Vakfı’na bağışlanacak. Babası, Reutuers’a verdiği röportajda “Hem hayranları Amy ile yeniden buluşma imkanı bulacak hem de vakfımız için para toplama imkanımız olacak.” diye konuştu.

Hologram Hakkında

Base Entertainment hologram hakkında yaptığı açıklamada bunun tam olarak hologram olmadığını, insanların bu tabire alışkın olduğu için bunun sıklıkla kullanıldığını söyledi. CEO Brian Becker gösteriyi ‘üç boyut illüzyonu yaratan iki boyutlu bir görsel’ olarak tanımlıyor.

Şarkıcının hayranları bu hologram deneyimi konusunda ikiye ayrılmış durumda. Bir taraf bunun bir anma yolu olduğunu düşünürken, diğer taraf bunun ürkütücü bir deneyim olacağı görüşünde. İki durumda da unutulamayacak bir deneyim olacağı aşikar.

Kaynak: 1

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here