2013 yılında izleyiciyle buluşan ve yönetmenliğini Francis Ford Coppola‘nın torunu olan Gia Coppola‘nın yaptığı “Palo Alto” filmine sizler için bir göz attık.

Film, James Franco‘nun aynı adlı kitabından bir uyarlama. Filme baktığımızda aslında bir çok ilk mevcut öncelikle yönetmenimiz Gia Coppola’nın ilk filmi, oyuncu kadrosunda ise birçok ismin yine ilk deneyimi.

Filmin tek bir boş rolü gariptir ki yok. Tüm film boyunca üç ana karakter görüyoruz bu karakterlerden April’ı Emma Roberts canlandırıyor. Diğer karakterleri ise Jack Kilmer ve Nat Wolff canlandırıyor. Özellikle Jack Kilmer’ın ilk işi olmasına rağmen büyük bir rolün altından kalkabilmesi gözden kaçmıyor. Beyaz perdede izlemeye alışkın olduğumuz James Franco ise hikayelerde biraz yan karakter kalıyor.

Palo Alto içinde birçok hikaye barındırıyor ama bu hikayelerin hepsi sonunda klasik bir Amerikan kasabası portresi oluşturuyor.

Ana karakterlerin hikayeleri tabii ki de bir noktada birleşiyor ama bunun yanında filmde başarılı ve çok fazla yan rol bulunmasıyla aktarmak istediklerini eksiksiz aktarıyor ve hikayeler ister istemez birbirinin açıklayıcısı oluyor.

Film ilk başta sıradan bir Amerikan gençlik filmi gibi gelebilir ama karakterlerin yaşları itibariyle yaşadıkları kırılgan dönemi işleyen benzer filmlerden ayrılıyor.

Dikkat çeken bir diğer nokta ise mizah unsuru. Oldukça başarılı espriler hikayelerdeki depresif havayı biraz olsun kırıyor.

Gençlik filmlerinden farklı olduğunu söyledik fakat bazı noktalarda klasik sahnelerden vazgeçilmemiş. Örneğin Amerikan ev partisi denilince akla gelen ilk sahneyi filmde de görebiliyoruz.

Filmde görüntüler oldukça yalın ve soft renklerden oluşuyor. Müzikleri ise filmin genel havasına uygun tarzda denilebilir.

Filmde fazla replik olmaması kimisine sıkıcı gelirken kimisi bunu derinlik olarak algılayabilir. Bizce hafta sonu sıkılmadan izleyebileceğiniz, ilklerle dolu olmasına rağmen gayet başarılı bir gençlik filmi. Tercihi size bırakıyor ve iyi seyirler diliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here