FX, yakın zamanda sekizinci ve dokuzuncu sezonuna onay verilen “American Horror Story”nin 10. sezonu için de devam kararı aldı.

10. sezon kararı aslında şaşırtıcı bir haber. Çünkü, Ryan Murphy’nin yarattığı bu antoloji FX’ın en değerli ve en çok beğenilen projelerinden biri ve Murphy, FX’den ayrılarak Netflix ile anlaşmıştı.

8. sezonun adı “Apocalypse” olacağı ve “Murder House” ve “Coven” sezonlarını birbirine bağlayacağı daha önce duyurulmuştu. 8. sezonun yayın tarihi 12 Eylül olarak belirtilmişti.

Murphy, Sarah Paulson, Evan Peters ve Kathy Bates’in “American Horror Story”de yer almaya devam edeceklerini ve sekizinci sezonun başrolleri olacağını dile getirmişti. Ayrıca, “Assassination of Gianni Versace” ile çıkış yakalayan Cody Fern’in “Micheal Langdon” rolü ile önümüzdeki sezonda yer alacağı duyurulmuştu.

Dizinin hayranları Micheal Langdon’un Tate Langdon ve Vivien Harmon’un çocukları olduğunu ve “Murder House” sezonunda doğduğunu hatırlayacaklardır. Sezon finalinin kapanışında Micheal’ın aslında sahte İsa olduğu ortaya çıkmıştı. Bu gerçeğin “Apocalypse”e bir şekilde bağlanacağına hiç şüphe yok.

Kaynak

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here