Amazon, oyun stüdyosu Leyou ile beraber yapacakları yeni Yüzüklerin Efendisi oyununu duyurdu. Bu oyunun MMO olacağını ve hem konsollar hem de bilgisayar için ücretsiz olacağını söylediler.

Bu duyuru geçen yıl Leyou’nun çatısı altındaki Athlon Games tarafından duyurulmuştu, sadece kiminle çalışacaklarını söylememişlerdi ki o da Amazon oyun stüdyoları olduğu söylendi. Athlon’un açıklamasında yeni MMO Yüzüklerin Efendisi oyununun, Tolkien’ın Yüzüklerin Efendisi üçlemesinden daha önce geçeceği, Tolkien ve Yüzüklerin Efendisi hayranları için keşfedecekleri yeni arazilerin ve yeni yaratıkların olacağı söylenmişti. Buraya kadar bu anlatılanlar Amazon’un yeni Orta Dünya dizisi ile çok benzeşiyor fakat Amazon, oyunun ve dizinin birbirinden bağımsız olacağını söyledi.

Leyou firmasının deneyimli bir MMO oyun şirketi olan Digital Expres’e sahip olması ve Amazon’un ilk MMO oyunu için çok hevesli ve istekli olması içimizdeki korkuları yok ediyor.

Bu MMO oyun, ilk Yüzüklerin Efendisi dünyasında geçen MMO oyun olmayacak çünkü zaten bir tane oyunumuz var, 2007 yılından beri aramızda olan, üçlemenin hikayesini anlatan ve hala da oyuncusu bulunan Lord Of The Rings Online ve en son güncellemesi 2018’in Ekim ayında gelen bir yapım.

Şimdilik size sunabileceğimiz haberler bu kadar. Yeni gelişmeler için takipte kalmaya devam edin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here