Neil Gaiman’ın aynı isimli fantastik romanından uyarlanan Good Omens dizisi, çıktığı andan itibaren pop kültürünün dikkat çeken bir parçası olmayı başardı. Belli ki bu başarının bazı garip yan etkileri de bulunuyor. Geçtiğimiz haftalarda başlayan bir imza kampanyasında, Good Omens’in “Hristiyanlığa hakaret eden ve Satanizm’i normal gösteren bir dizi olması” nedeniyle iptal edilmesini isteyen 20 bin insanın imzası toplandı. Buraya kadar her şey normal ve olması gerektiği gibi. İşin garip kısmının başladığı yer ise, bu kampanyanın dizinin yayınlandığı Amazon Prime’a değil, olayla hiçbir alakası olmayan Netflix’e hitap etmek için yapılmış olması.

İmza kampanyasının bu hatası, The Guardian‘da ve diğer mecralarda haber oldu. Bu haberi Twitter hesabında paylaşan Netflix de işin içine girdi ve kampanyaya “Tamam daha fazla yapmayacağımıza söz veriyoruz.” cevabını verdi. Amazon Prime US ise Netflix’e “Eğer siz Good Omens’i iptal ederseniz biz de Stranger Things’i iptal ederiz.” diye cevap vererek bu olayı tatlı bir diyaloğa çevirdi.

Neil Gaiman bu imza kampanyasına Twitter’da tepki gösterdi ve “Netflix’e yazarak Good Omens’i iptal ettirmeye çalışmaları çok hoş. Her şeyi anlatıyor. Bu çok güzel…” yorumunu yaptı.

Kampanya’da yapılan bu yanlışlık, olayların bu kadar büyümesiyle birlikte geç de olsa fark edildi ve düzeltildi. Dizinin hayranları bu olayı gülünç bulurken, diziye ve Neil Gaiman’a destek verdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here