Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Amasra’nın hırçın dalgası Barış Akarsu, yapmış olduğu müziklerle Türkiye Rock tarihine kısa sürede adını altın harflerle yazdırmayı başarmış, gelmiş geçmiş ender müzisyenlerden birisidir. Ayrıca, yalnız müzik ve müzisyenlik yapmakla kalmayıp yardıma muhtaç insanlara da elini uzatan gönüllerin kahramanı, kanatsız bir melektir.

Müzik kariyeri devam ederken bir yandan da oyunculuğa adım atmıştı Barış Akarsu, 2006 yılında Star TV ekranlarında “Yalancı Yarim” ismiyle yayınlanan dizinin başrol oyuncusuydu. “Tarık Tekelioğlu”, “Alfonso” ya da Merve Sevi‘nin canlandırdığı karakter Naz Özkul‘un deyimiyle “Şoför Tarık”… 49 bölüm yayınlanan Yalancı Yarim’e dizi boyunca birçok şarkıyla eşlik etmişti Barış Akarsu, genç yaşta aramızdan ayrılarak birçok şeyi yarım bıraktı, bunlardan birisi de Yalancı Yarim dizisiydi.

4 Temmuz 2009 tarihinde sonsuzluğa uğurlanan sanatçı Barış Akarsu’yu sevgi ve özlemle anıyoruz. 

“Otomobil uçar gider, ömrüm gibi geçer gider.” sözüyle başlayan, dizinin eğlenceli jenerik müziğini birçoğunuzun bildiğini varsayıyoruz. Sözlerinin Vecdi Bingöl’e, müziğinin Münir Nurettin Selçuk’a ait olduğu bu şarkıyı Barış Akarsu seslendiriyor.

Barış Akarsu’nun dizi boyunca sesiyle eşlik etmiş olduğu birçok şarkıyı da sizler için çalma listesi haline getirdik, derlediğimiz bu listedeki şarkılar resmi kaynak üzerinden değil, hayran kitlesi tarafından ve çok eskiden paylaşıldığı için bazı şarkıların ses ve görüntü kalitesinde ufak problemler yaşayabilirsiniz, ayrıca kayıtlardan bazıları paylaşıldığında Barış Akarsu hayattaydı.

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında dizi oyuncularından Barış Akarsu’nun babasını canlandıran “Hulusi Tekelioğlu” karakterine can veren Bülent Kayabaş‘ı ve içinde bulunduğumuz yıl Mart ayında kaybettiğimiz “Rasim” karakterini canlandıran Ercan Yazgan‘ı rahmetle anıyoruz.

Bonus

Yalancı Yarim’den alınmış bu hüzünlü kesit ise yarım kalan dizinin zorunlu final sahnesinden.

Kaynak: IMDb

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here