Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

1944 yılından itibaren verilen ve film endüstrisinin en önemli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Altın Küre Ödülleri’nde bu sene oldukça çarpıcı bir protesto gerçekleşecek.

8 Ocak 2018 tarihinde verilecek ödüllerde, sunucu ve adaylar da dahil olmak üzere pek çok ünlü isim tamamen siyah giyinmeyi planlıyor. Hollywood’da son zamanlarda oldukça büyük bir gündem haline gelen taciz olaylarına karşı bir protesto niteliği taşıyan bu olayın Altın Küre Ödülleri’yle başlaması bekleniyor. Ancak bu protesto ödül sezonunun tamamı boyunca da devam edebilir.

Geçtiğimiz günlerde de Claudia ve Jackie Oshry sundukları ‘The Morning Breath’ isimli programda da bu söylentileri doğruladı.

Amerika’nın en bilinen haftalık magazin dergilerinden olan People ise bu konuya “Globes’a katılan bütün aktrisler sadece siyah giyinerek tacizi protesto etmeye hazırlanıyor.” ifadesiyle yer verdi.

The New York Times‘ın ortaya çıkardığı ünlü film yapımcısı Harvey Weinstein skandalının ardından pek çok aktris tek ses olmuş, Lupita Nyong’o, Gwyneth Paltrow, Julia Roberts gibi ünlü isimler oldukça sert konuşmalarda bulunmuş ve New York Times’ta bir yazı kaleme alan Salma Hayek de senelerce Weinstein’ın tacizine maruz kaldığını belirterek Weinstein’a ‘canavar’ benzetmesinde bulunmuştu.

Weinstein skandalından sonra sular bir türlü durulmak bilmemiş, onun taciz hikayeleri ortaya çıkmaya başladıktan sonra; Kevin Spacey, film yapımcısı Brett Ratner, Louis C.K., müzik yapımcısı Russel Simmons, aktör Geoffret Rush, yönetmen James Toback, aktör Jefrret Tambor gibi ünlü isimler şimdiye kadar sessizlikle üstü kapatılan bir çok iddianın ortaya çıkması ve tacize uğrayan kadınların sessizliklerini bozması sonucu skandalların ardı arkası kesilmemişti.

Kate Winslet ve Charlize Theron gibi ünlü isimlerin stilisti olan Leslie Fremar ise, gazetecilere verdiği bir röportajda “Gelecek sene bir şeyleri oluşturacağımı ya da bariz bir şekilde etkili olacak bir şeyin parçası olacağımı umuyorum.” ifadesine yer verdi.

Tüm bu olanların ardından 8 Ocak tarihini ve bu tarihte aktrislerin planlanan protestoyu gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceklerini merakla bekliyoruz.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here