Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
3

Imagine Dragons son zamanların en iyi çıkış yapan grupları arasında yer aldığı aşikâr. Yaptıkları albümler ve büyük başarı yakalayan singleları ile adlarını bütün dünyaya duyurdular. Amerika kökenli grup, 2009 yılında grubun vokalisti Dan Reynolds’ın, grubun şu anki gitaristi Wayne Sermon ile tanışmasıyla temellerini atmış oldu. İlerleyen zamalarda bas gitarist Ben McKee’nin ve 2011 yılında baterist Daniel Platzman’ın da gruba dahil olmasıyla grup, bugünkü halini almış oldu. Yaptıkları müziğin türü, alternatif rock, pop rock, indie rock veya elektronik rock olarak tarif edilebilir. Aynı zamanda folk, R&B, hip hop ve EDM etkileri de görülüyor.

Night Vision İle Yakalanan Büyük Başarı

2012 yazında ilk stüdyo albümleri olan Night Vision’ı yayınladılar. Albümde yer alan “Radioactive” ve “Demons” adlı şarkılar, Imagine Dragons adının duyulmasına neden oldu. Ve albüm rock albümlerinin 2006 yılından beri başaramadığı bir başarıyı yakalayıp, Billboard’ta 2. sıraya kadar yükseldi. Bu albümde yer alan “Radioactive” birçok ülkede listelerde 1. sıraya yerleşti ve en sonunda “En İyi Rock Performansı” dalında Grammy ödülü aldı. Böyle güzel başarıların ardından grup 2013 yılında Avrupa ve Kuzey Amerika turneleri düzenledi.

“So I bare my skin, and I count my sins
And I close my eyes, and I take it in
And I’m bleeding out…”

İkinci Stüdyo Albümü: Smoke + Mirrors

2015 yılında albüm hazırlık aşamasındayken turnedeki gruba, yolda geçen zamanın verdiği çılgın enerji yeni müziklerinin saf ve savunmasız olmasında ilham kaynağı oldu. Night Vision’da keskince hazırlanmış beatler ile çalışan grup, Smoke + Mirros ile müziğini sanatsal ama içgüdüsel olarak daha fazla ritim odaklı rock müziğe döndürdü. Albüm yolda yazıldığı için bünyesine dünya kültürlerinden parçalar da yer aldı.
Albüm yayınlanmadan önce Transformers: Kayıp Çağ filmi için “Battle Cry”ı ve 2014 League of Legends Dünya Şampiyonası için “Warriors” adlı şarkıları yayınladılar.

İlk single olarak da “I Bet My Life” yayınlandı. 2015’te tura başladılar. Tur devam ederken 2015 Ağustos’ta albümden bağımsız olarak “Roots” ve “I Was Me” adlı parçlarını yayınladılar. Smoke + Mirros turu da 2016 Şubat’ta sonlandı.

Senden Önce Ben filmi için “Not Today” isimli bir parça yaptılar. 2016 yılında Suicide Squat filmi için de “Sucker For Pain” adlı şarkıyı  Lil Wayne, Wiz Khalifa, Logic, Ty Dolla Sign ve  X Ambassadors ile birlikte söylediler.

Evolve

2016 yılında üçüncü stüdyo albümlerinin yolda olduğunun sinyallerini verdi Imagine Dragons. Son yılların kasırga gibi geçmesine rağmen, yürek isteyen ve riskli yenilikleri içinde barındıran, son derece içten gelen yeni müzik yapma arzusu Imagine Dragons için değişmeyen tek şey olmuştu.
2017 Şubat ayında yeni albümlerinin ilk single’ı olan “Believer” yayınlandı. Daha sonra ikinci single olan “Thunder” yayınlandı ve üçüncü single olan “Whatever It Takes”in yayınlandığı gün albümün “Evolve” ismiyle haziran ayında çıkacağı duyuruldu. (Evolve, türkçede “gelişmek, evrim geçirmek” gibi bir anlama sahip.) Grup şu an hala Evolve albümünün dünya turunda.
Çıktıkları bu dünya turnesi kapsamında 2 Eylül’de ilk kez İstanbul’da sahne alacaklar. Gidecek olanlara şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz!

“We all are living in a dream
But life ain’t what it seems
Oh everything’s a mess…”

Kaynak 1
Kaynak 2

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
3

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here