“Tütün sarmaya yorgun ellerim kimi nasıl sarar?”

“Yalnız Ölmek” ve “Silik Düşler” adlı parçalarıyla Türkçe Alternatif müziğin tuğlalarını yerinden oynatan şarkıcı, söz yazarı, aranjör ve prodüktör Can Güngör’ün birçok yeni ve popüler şarkının altında imzasının olduğunu biliyor muydunuz? Can Güngör, kayıt ve konserlerinde Mabel Matiz, Ceylan Ertem, Teoman, Göksel, Yasemin Mori, Cihan Mürtezaoğlu, Pinhani ve sayamadığımız birçok müzisyen ve müzik gruplarına ağırlıklı olarak davuluyla bazen de gitarıyla eşlik etmeye devam ediyor.

“Kışın biriydi o kaç parçaya bölünmüştük
yalnızlıklarımıza sarılıp nasıl da üşümüştük

Can Güngör, 2011 yılında kendi demolarını SoundCloud hesabı üzerinden paylaşana kadar adının geçtiği şarkıların daha çok arkaplanında yer alıyordu. Türkçe Alternatif müziğe yeni bir soluk getirerek, melankolik tarzıyla müzikseverlerin karşısına çıkan Can Güngör, duygu yüklü şarkı sözleriyle dinleyenleri derinden etkiliyor. Gittikçe artan dinleyici kitlesiyle başarısını bir kez daha kanıtlayan Can Güngör’ün listelerdeki yeri kararlı tavrını koruyarak ilerliyor.

“Ah aklımda silik düşler
geriye geriye dönüşler var”

Can Güngör, söz ve müziği tamamen kendisine ait olan parçalarını derleyerek “Olmadı Kaçarız” etiketiyle 2015 yılında, 12 parçadan oluşan “Silik Düşler” albümü adı altında toplamıştır. Albümde yer alan her bir şarkısında geçen enstrümanları kendi çalarak tek kişilik orkestrasını da konuşturmuştur. Özellikle albüm ile aynı adı taşıyan “Silik Düşler” ve “Uçurumlardan” başta olmak üzere beğenimizi kazanan albümünü, hüzünlü ve sıcak yaz akşamlarında bıkmadan dinleyeceğinizden şüphemiz yok.

“Yalnız ölmicem di’ mi? 
Böyle sessiz sessiz
solup gitmicem di’ mi?”

2016 yılının Aralık ayında söz, müziği kendisine ait olan ve prodüktörlüğünü de kendisinin üstlenmiş olduğu “Yalnız Ölmek” adlı single parçasının klibini Sinan Kut yönetmenliğinde görücüye çıkarmıştır. Ayrıca geçtiğimiz Ocak ayında son zamanların popüler Türk TV dizisi Çukur‘un 11. bölümüne de eşlik etmiştir.

Geçtiğimiz Nisan ayında müzikseverlerin merak ve heyecanını bir miktar dindirmek isteyen Can Güngör, albüm çalışmalarının devam ettiğini ve yakında “Sony Music” etiketli yeni bir albümle geri döneceğini belirtmek amacıyla, yeni albümünden bir parça olan “Teselli” adlı şarkısını yayınladı. Gelecek olan albümün habercisi olan bu şarkının söz ve müziği Can Güngör’e, mix ve masteringi ise Emre Malikler‘e ait. Kapak tasarımındaki illüstrasyonuyla ayrı bir renk katan Hare Sürel’i de unutmamak gerek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here