Rammstein, şu sıra yeni albüm hazırlıkları içerisinde. Grubun gitaristi Richard Kruspe, üzerinde çalıştıkları bu albümün son albümleri olabileceğini söyledi. “Bir nedenle bunun yapacağımız son albüm olduğunu hissediyorum” diyerek düşüncelerini dile getiren Kruspe, hayranlarının kafalarında soru işaretleri oluşmasına neden oldu.

Ünlü metal grubu Rammstein’ın son albümü 2009 yılında piyasaya sürülen Liebe Ist Für Alle Da’ydı. Tam 8 yıldır albüm çıkarmayan grup şimdilerde önümüzdeki yıl çıkacak bir albüm üzerinde çalışıyor. Kruspe’ın sözlerine göre biz önceki sefer grup, albüm yapma nedeniyle az daha dağılıyormuş. Aşağı yukarı beş tane şarkı yapmak için stüdyoya girmişler ve yaklaşık iki yıldır çalışıyorlarmış. Kruspe, bunlara ek olarak “Bir şekilde Rammstein dünyasının başlangıcına geri gittik. Orada yeniden yazma konusunda çok duygusal ve hevesliyiz” dedi.

Grubun dağılma konusuna geri dönecek olursak, gitarist Kruspe şunları söyledi: “Bir nedenle bunun yapacağımız son albüm olduğunu hissediyorum. Bu bir his. Yanlış olabilir. Ama şu anda albüm yapmak için son şans olduğunu hissediyorum. Ve bunun olabilecek olanın en iyisi olması için çalışacağım.

Anlıyoruz ki Kruspe artık eskisi gibi bir grup olamadıklarını ve belki de artık yaşlandıklarını düşünüyor. Önümüzdeki yıl çıkacak olan albüm ise Rammstein için son bir şans, bir küllerinden doğma albümü olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here