Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
32

Birçok oyuncunun sesinin güzel olmasına alışkınız aslında; büründüğü karakter için dizide/filmde şarkı söyleyenler, müzikallerdeki performanslarıyla en iyisi olduğunu iddia eden müzisyenlere bile taş çıkaranlar… Onların bu performanslarını büyük keyifle dinleyenler ise yine bizler oluyoruz. İyi bir oyuncu olmanın altın kurallarından biri sesi bir enstrüman gibi kullanabiliyor olmak belki de ve aldıkları oyunculuk eğitiminin de bir parçası olarak iyi oyuncuların hemen hemen hepsi şarkı söyleme konusunda büyük yetenek sahibi. Ancak içlerinde bazıları var ki onları sadece “oyuncu” kimlikleri ile anmak harcadıkları emeğe büyük saygısızlık olacaktır.

Müzisyen kimlikleri ile kulaklarımızın pasını silebilecek güzellikte albümleri bulunan ünlü aktörleri sizler için listeledik. Keyifle dinlemeniz dileğiyle!

1. Billy Bob Thornton

Son dönemde özellikle Fargo ve Goliath ile yıldızı parlayan usta aktör 4 stüdyo albümüne sahip. En büyük ilhamını ise Angelina Jolie ile evli olduğu dönemde yakaladığını söylemek çok yanlış olmasa gerek.

2. Will Smith

Hancock, Men In Black, Suicide Squad gibi adını bolca duyduğumuz birçok filmde onu görmeye alıştık artık. Ancak bir yandan da Will Smith aslında yıllardır hip hop dünyasının bir parçası. DJ Jazzy Jeff ile 5, solo olarak ise 4 albümü bulunan Smith’i dinlerken müziğin ritmine kendinizi istemsizce kaptıracaksınız.

3. Hugh Laurie

Çoğumuzun bildiği ismi ile Dr. Gregory House, müzisyen kimliği ile bu listedeki en başarılı isimlerden. Blues her yiğidin harcı değildir ancak Laurie bu konuda gerçekten başarılı. 2 stüdyo albümü bulunan Laurie, 2014 yılında İstanbul’da da performans sergilemişti.

4. Ryan Gosling

La La Land’deki performansından sonra bu listede o kadar da şaşırtıcı bir isim değil Ryan Gosling, ama hikayesi biraz ilginç. Gosling 2007 yılında “Put Me In The Car” isimli şarkısını kendi imkanları ile kaydederek internete yüklüyor ve sonrasında da bir arkadaşı ile Dead Man’s Bones ismi ile kendi indie rock gruplarını kuruyorlar. Grubun ilk ve tek albümü ise 2009 yılında piyasaya çıkmış. Anlaşılan bu albümden sonra müzik camiasında aradığını bulamayan Gosling, oyunculuğuna olan olumlu katkısı dışında müzisyen kimliğini geri plana atma kararı almış.

5. Robert Downey Jr.

Iron Man, Sherlock Holmes gibi popüler yapımlardan tanıdığımız isim sinema dünyasının aranan simalarından. Soundtrack albümlerindeki performansları ile de göz dolduran ve Sting ile “Every Breath You Take” söyleyişi ile bizleri mest eden yetenekli aktörün 2004 yılında çıkardığı “The Futurist” isimli bir solo albümü bulunuyor.

6. Bruce Willis

Birçok efsane filmin kadrosunda kendisine yer bulmuş bir isim Bruce Willis, onu anlatırken hangi filmlerden bahsetsek karar vermek güç bu yüzden; Armageddon, Pulp Fiction, Die Hard, The Fifth Element… Ancak sahnedeki performansını dinledikten sonra beyaz perdedeki yeteneği kadar blues alanındaki başarısı ile de aklınızda yer edineceğine eminiz. Ayrıca Willis, üç solo albüm sahibi.

7. Eddie Murphy

The Nutty Proffesor, Dream Girls gibi filmlerde yer alan başarılı aktör, aynı zamanda oldukça büyük bir hayran kitlesi bulunan animasyon filmi Shrek’te “Eşek” karakterinin seslendirmelerini yapmış. 3 stüdyo albümü bulunan Murphy’nin bir dönem Snoop Lion ismi ile reggaeye yönelen Snoop Dogg ile beraber söylediği Red Light isimli şarkıyı dinlerken içten içe müziğe ve reggae sound’una kendini kaptırmamak mümkün değil.

8. Russell Crowe

A Beautiful Mind, Gladiator gibi başarılı yapımlardan tanıdığımız ünlü aktör, Son Umut’taki performansından sonra biraz daha bizden biri gibi oldu. Crowe’un müzikal kariyeri de oyunculuk kariyeri gibi bir hayli dolu dolu, solo olarak ve dahil olduğu gruplar sayesinde müzik ile uzun süre bağını sürdürmüş Crowe. Bu kariyerine 3 albüm sığdırmayı da başarmış üstelik.

9. Keanu Reeves

Matrix, John Wick, The Lake House gibi filmlerden tanıdığımız ünlü aktör Reeves, listemizdeki diğer isimlerden biraz daha farklı, çünkü bas gitarist olarak yer alıyor müzik sektörü içinde. “Dogstar” isimli grubu ile 4 albümleri bulunan Reeves’in alternative rock/grunge tarzda gayet başarılı olduğunu söylememiz mümkün. Grup, 1999 yılında Glastonbury Festival’inde de sahne almış.

10. Terrence Howard

Iron Man, The Butler, August Rush gibi birçok yapımda yer alan Howard’a “listemizin en kadife seslisi” dememiz mümkün. Birçok sanatçı ile ortak çalışmalar da yapan Howard’ın 2008 yılında çıkardığı bir solo albümü de var ayrıca.

11. Christopher Lee

Lord of The Rings’in Saruman’ını maalesef 2015 yılında, 93 yaşında iken, ebedi yolculuğuna uğurlamış bulunuyoruz. Onunla ilgili çok fazla şey bildiğinizi düşünüyor olabilirsiniz, ancak muhtemelen yaşından beklenmeyecek şekilde iflah olmaz bir metal hayranı olduğu bilgisine sahip değildiniz, şu ana kadar. Lee’nin 4 metal albümü bulunuyor.

12. Richard Harris

Lord of The Rings’ten bahsettikten sonra Harry Potter’dan da söz etmemek olmaz, bu yüzden listemizde de buna bağlı kalıyoruz. Albus Dumbledore olarak tanıdığımız ve 2002 yılında aramızdan ayrılan Harris, şarkılarındaki romantizmden ve karizmasından anladığımız kadarı ile gençliğinde az “yere bakan yürek yakan” değilmiş. Diskografisine baktığımızda ise 14 albüm gibi bir oyuncuya göre uçuk sayılabilecek bir sayı ile bizleri oldukça şaşırtan Harris’in ilk albümü 1967 yılında piyasaya sürülmüş.

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
32

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here