Yorgun geçen bir günün ardından yatağa uzandığımızda dinleyebileceğimiz dinlendirici bir sese sahip olan İngiliz pop/soul müzisyeni James Morrison, şarkıcı-şarkı yazarı ve aynı zamanda gitarist.

Çocukluğu yoksulluk ve hastalıklarla geçen sanatçı, daha birkaç haftalıkken boğmacaya yakalandı, yaşama şansı %30 olduğu halde 4 kez ölümden döndü. Hatta Jazz’a yatkın olan sesini de geçirdiği bu hastalığa borçlu.

Morrison’ın 2006 yılında çıkan ilk single’ı “You Give Me Something”, Avrupa, Avustralya, Japonya, İran ve İngiltere’nin ilk beş sırasında yer aldı. İlk albümü ”Undiscovered” ile de 2007 yılında ”En İyi İngiliz Erkek Solo Sanatçı” kategorisinde ödül kazandı.


Songs for You, Truths for Me albümü ise 2008 yılında çıktı. Albüm, İngiltere’de sıralamalara üçüncü olarak giriş yaptı ve dünya çapında 1 milyondan fazla sattı. Morrison bu albümün yazılma sürecinde Dan Wilson, Ryan Tedder , Martin Terefe, Martin Brammer, Chris Braide ve Steve Robson ile birlikte çalıştı. Albümde Fraser T Smith ve Nina Woodford’la birlikte yazılmış “Broken Strings” şarkısında Nelly Furtado ile bir düet de bulunuyor.

Sanatçı: James Morrison
Çıkış tarihi: 26 Eylül 2008
Yapımcı şirket: Polydor
Türler: Pop Müzik, Soul, Pop Rock, Soft Rock

Yapımcılar: Eg White, Steve Robson, John Shanks, Mark Taylor, Ryan Tedder, Martin Terefe

Albümün şarkılarını aşağıdaki Spotify listesinden dinleyebilirsiniz, keyifli dinlemeler.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here