Girişimci kadınların iş hayatındaki başarılarını taçlandırmak ve dünyaya açılmalarına destek olmak amacıyla Ayşegül Tuncer tarafından kurulan ALALUXA platformu ünlü isimler ve fenomenlerle Raffles Hotel’de “A Day of Trends by Alaluxa” etkinliğinde dün bir araya geldi.

Moda, sanat, lüks ve sağlıklı yaşam kategorilerinde ünlü isimlerin başarı hikâyelerini anlattığı etkinlikte, globalleşme vizyonu ile markalarını kurmuş girişimci kadınlar stant açtılar. Kozmetik, tekstil, aksesuar, mücevher,  çanta gibi birçok ürüne yer veren ve Türk kadın tasarımcıların son trendlere uygun ürünlerini sergileyen stantlar ziyaretçilere gün boyu özel bir alışveriş imkânı sundu.

Etkinlikte bulunan konuşmacılar arasında Tuğba Ünsal, Jessica May, Ece Zaim gibi isimler de vardı. Onlar da davetlilere kendi hayat öykülerinden kesitler anlattılar.

Ayrıca bu yıl etkinlikte pek çok tasarımcının konsepti sürdürülebilirlik üzerineydi. Modadan tarıma her alanda sürdürülebilirliğe dikkat çekildi. Hatta bu alanda da bilgi vermesi için WWF kuruluşunun genel müdürü Aslı Pasinli de konuşmacılar arasındaydı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here