Sihirli lambası ile çocukluğumuzun kahramanlarından biri olan “Aladdin”in yeni filminin çekimlerine başlandı ve bunu bizzat Cin rolünü oynayan Will Smith, Facebook’ta paylaştığı bu fotoğrafla duyurdu:

We just started shooting Aladdin and I wanted to intro you guys to our new family… Mena Massoud/Aladdin, Naomi Scott/Princess Jasmine, Marwan Kenzari/Jafar, and I’m over here gettin my Genie on. Here we go!

Posted by Will Smith on Mittwoch, 6. September 2017

Aladdin rolünde Mena Massoud‘u, Jasmine rolünde “Lemonade Mouth” filminden tanıdığımız Naomi Scott‘u ve Jafar rolünde de Marwan Kenzari‘yi göreceğiz.

Gösterim tarihi daha belli olmayan bu Disney yapımı filmin senaryosu, John August ve Guy Ritchie tarafından 1992 yılında yayınlanan animasyon filminden ilham alınarak hazırlandı. 1992 yılında yapılan bu animasyon filminde ise Cin rolünü iki yıl önce kaybettiğimiz ünlü aktör Robin Williams seslendirmişti.

Senaryoya da katkı sağlayan Guy Ritchie, aynı zamanda da filmin yönetmen koltuğuna oturmuş durumda. Filmin yapımcısı ise Dan Lin ve yardımcı yapımcıları arasında La La Land’dan tanıdığımız Marc Platt, Death Note’den tanıdığımız Jonathan Eirich ve The Dark Knight Rises’ten tanıdığımız Kevin De La Noy bulunuyor.

FİLM MÜZİKAL Mİ OLACAK?

Filmin müzikal olup olmayacağı henüz belli değil fakat yönetmen Guy Ritchie bu konu hakkında: “Filmi müzikal yapmayı düşünmüyordum fakat bu kararı vermek için şu anda fazlasıyla erken çünkü filme ancak kendimi verebildim. Hala oynayacak oyuncu arıyoruz ve müzikal olup olmayacağına, hangi yönden ilerleyeceğimize hala karar vermiş değiliz.” açıklamalarında bulundu. Dönen dedikodular ise John August’un senaryosuna bol miktarda müzikal öge eklediği yönünde, artık bize de bekleyip filmi görmek kalıyor.

Filmin yapımcısı Dan Lin, uyarlama konusundaki hünerlerini Sherlock Holmes filmiyle bize göstermişti, bu sefer uyarlanacak şey bir çizgi film olacağı için ortaya çıkan sonucu merakla bekliyoruz.

Bu arada filmde bir de Türk oyuncu var! Çoğunlukla yabancı filmlerde yan rollerde gördüğümüz Numan Acar bu filmde de kötü karakter Hakim rolünde. Onun da performansını görmeyi heyecanla bekliyoruz.

Film ve çizgi film arasında ne farklılıklar olacağı henüz netleşmemiş olsa da, alınan bazı duyumlar arasında çizgi filmin klasik konusundan sapılmayacağı ve hatta çizgi filminde kullanılan müziklerin aynısının günümüz kalitesine ulaştırılarak tekrardan kullanılacağı bulunuyor. Umarız bizi çocukluğumuza geri götürecek kadar başarılı bir yapım ortaya çıkarırlar!

Kaynak: 1.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here