Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Cardinal Sessions, klasik şekilde çekilmiş müzik videolarına, sesleri üzerinde oynanılmış, efektler yapılmış şarkılara meydan okuyan iki öğrenci tarafından 2010 yılının yazında Köln, Almanya’da kurulan bir oluşum ve platformdur. 2010 senesinde iki kamera ve ucuz bir mikrofonla ilk performanslarını çekmeye başlayan bu oluşum, faaliyete, tanınmayan sanatçıları ve kendi kurdukları müzik grubunun videolarını çekmesiyle başlamıştır.

Şu ana kadar birçok kişiyle çalışsalar da bu platformun temel taşlarını atanların Lenny, Timo ve Alex adlı üç gencin akıllarına bu fikri koymakla başladıklarını söyleyebiliriz.

Dünyanın dört bir yanından farklı türlerde müzik yapan grupları ve şarkıcıları akustik bir şekilde hiçbir ekleme, düzeltme yapılmadan ham bir şekilde kaydetmeyi amaçlamışlardır. Spontane, herhangi bir prova olmadan videoları çekmeye başladıkları için sevdiğiniz sanatçının albümünde dinlediğiniz bir şarkı, akustik versiyonlarıyla bambaşka bir şekilde karşınıza çıkıyor. Ne kadar popüler olursa olsun, ünlü ya da bilinmeyen bir grubun şarkılarını kaydeden bu oluşum kimseyi popülerliğinden dolayı ayırmıyor. Yerel yetenekleri desteklemek konseptlerinin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Başlangıçta videolarını çektikleri grupların çoğu arkadaşlarından oluşan bu platform, biraz çevreleri tarafından tanındıktan sonra  “session”lar için  bilinen gruplara teklifte bulunmaya başladılar. Bu tekliflerine ilk cevap verenlerden biri ünlü Amerikan müzisyen Chuck Ragan’dı. Beş yıl sonra Ragan’la olan videoları 800 bin izlenmeye ulaşınca Cardinal Sessions akustik müzik dinleyicileri tarafından tanınan bir platform olmaya başladı. Bu başarılarını devam ettirmek adına tanınmayan yeni müzisyenlerin yanı sıra Hozier, Milky Chance, Kodaline, Mighty Oaks gibi gruplarla ve şarkıcılarla da videolar çekmişlerdir.

Indie, Folk, Pop, Rock, Punk, Hardcore, Caz ve daha pek çok türden akustik müzik bulabileceğiniz platform olan Cardinal Sessions’ın Youtube kanalından birkaç şarkıyı sizler için playlist haline getirdik, keyifli dinlemeler.

  1. Milky Chance – Firebird
  2. Gregory Alan Isakov – The Stable Song
  3. Hozier – Cherry Wine
  4. AnnenMayKantereit – Made Me Believe
  5. Sion Hill – Breakfast In Amsterdam
  6. Pomme – Même robe qu’hie
  7. Isaac Gracie – Terrified
  8. Giant Rooks – Mia & Keira (Days To Come)
  9. Local Natives – Dark Days
  10. Julien Baker – Rejoice

Kaynakça: 1

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here