Dizi sektörü almış başını giderken tutabilene aşk olsun. Çeşitliliğin ve kalitenin arttığı şu son günlerde eminim istemediğimiz kadar çok seçenek önümüze seriliveriyor. Bu seçeneklerin en büyük kaynağına inmek ve o kaynaktan daha nicelerini çıkarmak ise biz dizi tutkunlarının yegane görevi haline geliyor. Bahsettiğimiz kaynak ne mi? Tabii ki, Netflix!

 Hazır yaz, hazır sıcak, hazır tatil varken Netflix’ten çıkamıyor, dizilerimize bir yenisini daha ekliyoruz. Haziran ve temmuz aylarında önceden izlediklerimizi biraz toplayıp birazda yeni keşifler yaptıktan sonra işler biraz kesat geçti diyebiliriz. Şimdi Ağustos ayı demek av zamanı demektir!

Netflix, Ağustos ayı boyunca orijinal yapımlı dizi ve filmleri için hiçbir masraftan kaçmıyor, önümüze onlarca fırsatı sunuyor. Bunların arasından seçip izleme kısmıysa bizi oldukça zorlayan bir savaş haline geliyor. Bizde sizlerin daha az zorlanması adına bir liste derledik. Gerek fragmanlarıyla gerekse konularıyla diğer yapımların arasından sıyırdığımız 5 dizi ile karşınızdayız. Şimdi gelin bir keşfe çıkalım, bakalım aradığımız yeni avları bulabilecek miyiz? Keyifli okumalar!

1) La Casa De Las Flores

Yayın tarihi: 10 Ağustos

Yalnız aman diyelim dizimizde 16 yaş sınırlandırılması var, şimdiden uyaralım. Adına duyduğumuz aşinalıktan dolayı oldukça sempati ve umut beslediğimizi söyleyebiliriz. Netflix bu kara mizah dizisinde bizi Meksiko‘ya kadar götürüyor. Dizi anlatılmak istenen mesajları bir aile komedisi üzerinden bize veriyor. Baş kahramanımızın eşinin bir başka kadınla daha ilişkisi olduğu ortaya çıkıyor ve olaylar gelişiyor. Aile arasında tek sırda bu değil üstelik. Aşk, gözyaşı ve ihtiras var, tam bize layık komedi.

2) Insatiable

Yayın Tarihi: 10 Ağustos

Dizinin başrolünde, Disney Channel dizileri ve filmleriyle tanıdığımız Debby Ryan bize eşlik ediyor. Yalnız dizinin büyük bir grup tarafından linç edildiğini ve daha başlamadan yayından kalkması gerektiğini savunuyorlar. Sebebi ne mi? Dizi kiloları yüzünden yargılanan ve dışlanan bir kızın zayıflamaya başladıktan sonra onunla dalga geçen herkesten intikam almasını konu ediniyor. Hatta bu yolda onun bir koçu bile var. Daha izlemeden bir karara varmamız zor ama güzelliğinde belli bir kalıba girmekle, hatta bir başkasının lafına uymakla hiç alakasının olmadığı bilincindeyiz. Ne diyelim, 10 Ağustos’u bekleyip göreceğiz. Belki içinde bizi bekleyen güzel mesajlar vardır. Kalbimizi tüm söylentilere rağmen ona kapatmıyor, ön yargısız bir şans vermeyi teklif ediyoruz.

3) Disenchantment

Yayın Tarihi: 17 Ağustos

Şimdi ise bu sıcak ayın ortalarından daha farklı bir yapımla listemize devam ediyoruz. Animasyon dizilerine olan ilginin farkında olan Netflix yine boş durmamış. Masalsı ama bir o kadarda gerçekçi bir yolculuğa hazır mısınız? Alkolle arası epey iyi olan bir prenses hayal edelim, yanına birde elf arkadaşını ekleyelim. Birde kenara köşeye bir iblis çizdik mi, hikayemiz tamamlanıyor işte. Bu üç kafadarı ve bizi hangi maceralar bekliyor acaba? Ne dersiniz yeni Rick and Morty‘mizi bulduk mu yoksa?

4) The Innocents

Yayın Tarihi: 24 Ağustos

Biraz tüylerimizi ürperttiğini söyleyebiliriz. Bu dizi bizi sıradan olmadıklarını anladığımız iki gencin hikayesine ortak ediyor. Genç çiftimiz birlikte olmak uğruna evden kaçarken, ummadıkları bir gerçekle karşı karlıya kalacaklardır. Doğaüstü yetenekleriyle. Bu sıra dışı hikayeye tabii ki en önden bayrak tutarak dahil olacağız. Başka türlüsü ne mümkün!

5) Ghoul

Yayın Tarihi: 24 Ağustos

Ve sıra geldi Ağustos ayını ve listemizi bitirmeye. Taraflı yaklaşmanıza sebep olmayalım ama en merak ettiklerimizden biri tam olarak Ghoul dizisi. Hikayenin temelinde genç ve yeni bir askeri sorgulama uzmanımız var. Bu uzman hiç beklenmedik bir şeyle karşılaşır. Teröristlerle. Hayır beklenmedik olan tabii ki bu değil, bu teröristler başka bir dünyaya ait olması olayı beklenmedik kılan nokta. Oldukça ilgi çekici bir konuya sahip olan dizinin baş kahramanının bu olayların üstünden nasıl geleceğini büyük bir merakla bekliyor, ayın 24’üne gün sayıyoruz.

 

Listemizin sonuna geldik ama Netflix’te Ağustos ayı boyunca daha neler var neler.

 

Kaynak 1, 2, 3, 4

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here