The End Of The F**king World, sıkıldığınız bir hafta sonu veya uykunuzun kaçtığı gecelerde izlemek için birebir. Konusu ve hızlı gelişen olayları ile seyirciyi sıkmadan akıcı bir dille ilerleyen bir dizi. İçine gireceğiniz bu absürd dünya, hızlı girişleri ve net sahneleri ile soğuk duş etkisi yaratacak türden. Dram, komedi, suç, aşk ve diğer tüm unsurların bir arada olduğu dizinin karakterlerine geçersek;

James dizinin ana karakterlerinden biri. Tuhaf olmasının getirdiği tuhaf davranışlar ve istekleri ile yalnız bir çocuk. Ölüme olan ilgisi ve öldürmekten aldığı haz ile küçüklükten beri hayvanları öldüren ve hepsini tek tek hatırlayabilecek bir hafızaya sahip olan James’in asıl hedefi bir insan öldürmek. Ölüme bu kadar yatkın olmasının tek bir sebebi var ANNESİ. Yalnız ve duygusuz hayatında, vahşi istekleri arasında hayatını sürdürürken okula gelen yeni kız Alyssa ile her şey değişir. Bir anda planları arasına Alyssa’yı da ekleyen James’in ilerleyen hayatı ve hiç de beklemediği olaylar üzerine gelişir.

Alyssa… Yaşadığı hayat ile dış dünya ve kendisi arasına kocaman bir duvar ören bunun getirisi patavatsızlığı hakkı ile çevresine gösteren bir kız. Hissedemediği duygular ve eksik çocukluğu ile insanlara karşı aldığı bu tavır onu büyümüş de küçülmüş denilecek türden bir kız yapmaya zorlamış. Tek bir amacı var babasına ulaşmak… Bu süreçte yanında olmasını istediği kişi ise James. Nedeni yok, belki de hoşlanıyordur. Bilemeyiz.

Dizinin diğer karakterlerine bakacak olursak, 13. yaş gününde oğluna avcı bıçağı hediye eden psikolojisi bozuk bir baba (James’in babası), kızını sırf kızı diye yanında bulunduran bir anne ve asla üvey kızını sevmeyen bir üvey baba.

Dizinin akıcılığı ve teenage bir gençliği ele almasına rağmen beklenenin üstünde performansı ile zamanınızı değerlendirebileceğiniz bir dizi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here