Geçtiğimiz günlerde devam filminin geleceğine dair haberini verdiğimiz A Quiet Place filminden yepyeni bir haber daha geldi.

Bu yıl gişede en yüksek karı elde eden filmlerden olan A Quiet Place‘in devam halkası için çarklar şimdiden dönmeye başladı.17 milyon dolarlık mütevazı bütçesine karşılık dünya çapında 213 milyon dolar elde etmeyi başaran korku filminin devam halkasında neler olacağına dair kimi ipuçları bizzat filmin yönetmeninden geldi.

“The Office” dizisiyle tanıdığımız 3 Emmy adayı John Krasinskinin yönetmenliğini ve başrolünü üstlendiği korku filminin devam halkasında, hayatta kalan diğer kişileri görebiliriz. Deadline‘a konuşan Krasinski, devam halkasının, ilk filmdeki ailenin yaşantısını anlatmaya devam etmektense hayat değiştiren saldırıdan sağ çıkan diğer kişilerin hayatlarına odaklanabileceğinin ipuçlarını verdi.

“Filmle ilgili sevdiğim, filmi yaparken aklımın sürekli kaydığı nokta ateşin diğer ucundakilerin kimler olduğuydu. Filmdeki baba ateşi yaktığında uzaklardaki diğer ateşler de yanıyor. Bu insanlar nasıl hayatta kaldı? Filmdeki yaşlı adam nasıl hayatta kaldı?” diyen yönetmen, “İlk filmdeki karakterlerin yaşadığı ekstrem koşulların altında bunu ele almaya imkan yok. Aynı zaman diliminde başka bir yerde neler olduğunu görmek ilginç olurdu.” diye konuştu.

“A Quiet Place” güvenlikleri için seslerinden vazgeçen bir ailenin hikayesini anlatıyor. Dört kişilik bir aile, sesle avlanan gizemli yaratıkların saldırısının ardından sessizlik içinde hayatlarını idame ettirmek zorunda kalıyor. Filmde Krasinski‘nin yanı sıra Altın Küre ödüllü Emily Blunt, Noah Jupe ve Millicent Simmonds da eşlik ediyor.

Filmi izleyenler için şuradan film incelememize ulaşabilir.

Henüz izlememiş olanlar içinse filmin fragmanını aşağıya bırakıyoruz.

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here