Akademi’den şaşırtan bir karar daha geldi. 91. Akademi Ödülleri tarihe geçecek bir ödül törenine hazırlanıyor. Önce sunucusuz olmasıyla gündeme oturan bu yılki ödül töreniyle ilgili, şimdi de 4 kategorinin ödüllerinin reklam arasında verileceği açıklandı.

Akademi’den gelen yeni açıklamaya göre En İyi Sinematografi, En İyi Live-Action, En İyi Kurgu, En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı ödüllerinin reklam aralarında sahiplerine verilmesi planlanıyor. Ödül sahiplerinin konuşmaları ise daha sonra yayınlanacak. Bu kararlarının nedeni ise törenin çok uzun sürmesine bağlanıyor. Akademi’nin kararını açıklayan Akademi Başkanı John Bailey, bu dört kategorinin konuşmalarını online olarak yayınlayacaklarını ifade etti.

Öte yandan bu uygulamanın önümüzdeki yıllarda da devam edeceği açıklandı. Bailey, önümüzdeki yıllarda dört ile altı arasında kategoride ödüllerin reklam aralarında verilmeye devam edeceğini ve bu kategorilerin her yıl değişeceğini açıkladı. Bu yıl reklam aralarında ödüllerini alacak dört kategori önümüzdeki yılki yayında kesin olarak yer alacak.

91. Akademi Ödülleri, 24 Şubat’ı 25 Şubat’a bağlayan gece Los Angel Dolby Tiyatrosu’nda düzenlenecek bir törenle sahiplerine takdim edilecek.

1 2

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here