90’lı yıllar…Hayal gücünün zirvelerini zorladığımız karakterleri gerçekmiş gibi benimseyip izlediğimiz çizgi filmin, çizgi film olduğu zamanlar. 90’lı yılların çizgi filmlerini izleyen biri için çizgi film basite alınacak bir durum değildir. İzlerken aynı zamanda bitmesinden korkan, ünlü aslan figürü çıktığında sevinçten deliye dönen, jenerik müziklerine kadar bilen bir nesil için çizgi film üzerinde saatlerce konuşulabildiği çocukluğudur.

90’lı yıllara damgasını vurmuş, nesiller boyu sevilmeye devam eden çizgi filmleri sizler için derledik.

AFACAN DENNİS

Afacan çocuk Dennis’in yaramazlıklarını konu alan çevresinde yaptığı yaramazlıklardan muzdarip aynı zamanda onu çok seven ailesi, arkadaşları ve komşuları ile eğlenceli çizgi filmler arasında.

JETGİLLER

Jetgiller, George Jetgil ve ailesini konu alan fütürist bir çizgi filmdi. Bu başyapıt, robot hizmetçileri ve akıl almaz teknoloji ile her çocuğun hayal gücünde etkiler bırakan unutulmaz çizgi filmlerden.

TAŞ DEVRİ

Fred Çakmaktaş ve çevresinde geçen olayları konu alan, taş devri ve sorunlarını eğlenceli bir biçimde heyecanla izlettiren çizgi filmlerden.

VİKİNGLER

Vicky’nin kaptan babası ile çıktığı maceraları konu alan eğlenceli çizgi filmlerden.

HE-MAN

Açılış müziğinden havasına kapıldığımız, izlerken gölgelerin gücüne inandığımız havalı çizgi filmlerden.

HEIDI

Her çocuğun hayalini kurduğu çocukluğu ile, odası, yemekleri ve gün batımında alev aldığını düşündüğü dağları ile insanı büyüdüğünde bile hala kıskandırmayı başaran unutulmaz çizgi film.

SCOOBY DOO

Bitmesini istemediğimiz, tekrar bir bölüm daha başlasın diyerek maceralarına ortak olduğumuz unutulmaz çizgi filmlerden.

ŞEKER KIZ CANDY

Bir döneme pembe dizi etkisi yaratmış, zaman zaman güldürürken zaman zaman da ağlatan aşkı öğrendiğimiz unutulmaz çizgi film.

SEVİMLİ HAYALET CASPER

Adını duyduğumuzda ürperdiğimiz hayaletleri sevimli hale getiren, dostluğun ne denli kuvvetli olduğunu anlatan samimi çizgi film.

RED KİT

Gölgesinden bile hızlı olan Red Kit ve maceralarını anlatan adalet ve dürüstlüğü baz alan çizgi film.

ŞİRİNLER

Hepinizi ele geçiricem hepinizi repliği ile akıllara kazınan hala iyi bir çocuk olduğunuzda şirinleri görebileceğimizi düşündüren unutulmaz çizgi film.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here