2004 yılında yaptığı final ile bizleri oldukça üzmüş olan Friends, şüphesiz 90’ların en sevilen dizilerinin başında geliyordu. Her bir karakteri ile içimizde yer etmiş olan bu dizi, aynı zamanda döneminin modasını da oldukça iyi temsil etmekteydi.

Sürekli değişen bir olgu olan moda, ne kadar farklılaşmış olsa da geçmişin izlerini taşımaya devam eder. Biz de sizler için 90’lar modasından günümüzde de kullanabileceğiniz Friends kombinlerini derledik.

1.Önü Bağlı Gömlekler

90’lar deyince akla ne kadar boyfriend jeanler, salaş kazaklar gelse de gömlek de popüler parçalardan biriydi. 90’larda giyilen gömlekleri günümüzden ayıran detay, açık bırakılan son bir kaç düğme ile gömleğin önünün bağlanarak kombine renk katılmasıydı.

Aynı şekilde Rachel ve Phoebe gibi bir tişörtün üzerine giymiş olduğunuz gömleği de bu şekilde bağlayarak kullanmanız kıyafetinize hoş bir hava katacaktır.

2.Askılı Elbiseler İle Kullanılan Tişörtler

Askılı veya kolsuz elbiseleri tişörtle kullanan isim daha çok Phoebe olsa da Rachel ve Monica’nın da askılı elbiseleri bu şekilde kombinlediğini görmüştük. Askılıları yazlıkların içinden çıkaran bu kombin sayesinde askılı veya kolsuz elbiselerinizi kışın da giyebilirsiniz.

3.Pantolon Askısı

Pantolon askılarını ne kadar erkekler üzerinde görmeye alışık olsak da kadınlara da bir o kadar yakıştığını Monica’nın kombini ile görmekteyiz. Bol kumaş pantolonlar ile kullanabileceğiniz pantolon askılarını, aynı zamanda kısa bir etek ile kombinleyerek de şık bir görünüm sağlamanız mümkün.

4. Elbiseyle Kullanılan Şeffaf Kumaş

Düz siyah bir elbisenin üzerine gri şeffaf ve önü açık bir etek kullanılmış olan bu kombin ile elbiseye farklı bir hava katılmış. Adeta elbisenin bir parçasıymış gibi görünen bu eteği aynı zamanda düz bir tişört ve düz bir mini etekle de kullanmak mümkün.

5.Kot Bahçıvan Tulumları

90’lar kadar popüler olmasa da günümüzde de kullanılan kot bahçıvan tulumlar, Friends’in vazgeçilmez kıyafetlerinden biriydi. Günümüzde 90’lara göre daha dar kesim olan bu tulumları herhangi bir tişört ile kombinleyebilir, crop top ile şık bir görüntü yaratabilirsiniz. Ayrıca aynı Monica gibi belinize sıradan bir kazak veya oduncu gömleği bağlayarak da kıyafetinize renk katabilmeniz mümkün.

1 YORUM

  1. […] 2004 yılında yaptığı final ile bizleri oldukça üzmüş olan Friends, şüphesiz 90’ların en sevilen dizilerinin başında geliyordu. Her bir karakteri ile içimizde yer etmiş olan bu dizi, aynı zamanda döneminin modasını da oldukça iyi temsil etmekteydi. Sürekli değişen bir olgu olan moda, ne kadar farklılaşmış olsa da geçmişin izlerini taşımaya devam eder. Biz de sizler […]Yazının Devamını Oku […]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here