Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

2000’lerde başlayan gençlik dizisi furyası ile birçoğumuz The O.C., One Tree Hill gibi “Amerikan rüyası” tadında, buram buram romantizm kokulu dizilerin ortasında bulduk kendimizi. Dizileri bizim için asıl cazip kılan ise hiç şüphesiz kullanılan müziklerdi. Genelde 90’larda tadı damağımızda kalan parçalarla dolu olan bu dizilerde sıkça karşılaştığımız isimlerden biri ise Stereophonics’ti. Peki, kim bu “Stereophonics”?

1992 yılında Galler’de aynı sokakta yaşayan Kelly Jones, Richard Jones, Stuart Cable üçlüsü tarafından kurulan grup; müzik kariyerine kendi garajlarında müzik yaparak başladı aslında. Üyelerinde sonradan değişiklikler yaşansa da son hali ile Kelly Jones, Richard Jones, Adam Zindani, Jamie Morrison kadrosu ile bizlere o eski alternative rock/brit-pop tadını hissettirmeye devam ediyor.

Kariyerlerine 10 başarılı stüdyo albümü sığdıran grup, kurulduğu ilk günden bu yana şarkıların hemen hepsinde samimi bir romantizm, tatlı ve aşık bir ruh hali ile insanın yüzüne bir tebessüm yaymayı ve üzerinden geçen yıllara rağmen bizlere 90’lardaymış gibi hissettirmeyi başarıyor. Grubun albümleri ise sırası ile şöyle: Word Gets Around (1997), Performance and Cocktails (1999), Just Enough Education to Perform (2001), You Gotta Go There to Come Back (2003), Language. Sex. Violence. Other? (2005), Pull The Pin (2007), Keep Calm and Carry On (2009), Graffiti On The Train (2013), Keep The Village Alive (2015), Scream About The Sounds (2017).

Şimdi sizleri grubun şarkılarından derlediğimiz küçük bir liste ile baş başa bırakıyoruz. Keyifle dinlemeniz dileği ile!

 1. All In One Night
 2. Maybe Tomorrow
 3. Graffiti On The Train
 4. I Wanna Get Lost With You
 5. Dakota
 6. Indian Summer
 7. Mr. Writer
 8. Violins And Tambourines
 9. What’s All The Fuss About?
 10. Handbags And Gladrags
 11. Rewind
 12. Devil
 13. White Lies
 14. We Share The Same Sun
 15. Since I Told You It’s Over

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here