Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), Borusan Sanat ve La Scala Tiyatrosu Akademisi iş birliğiyle düzenlenen, dünya opera sahnelerine pek çok önemli yıldızı kazandıran, 9. Leyla Gencer Şan Yarışması’nın 26 Eylül Çarşamba günü Süreyya Operası’nda düzenlenen yarı finalinde 9 yarışmacı finale katılmaya hak kazandı.

Anna-Doris Capitelli (Mezzo-Soprano, Almanya-İtalya), Fotoğraf: Özge Balkan
Chiara Tirotta (Mezzo-Soprano, İtalya), Fotoğraf: Özge Balkan

Yarışmanın finali ve ödül töreni 28 Eylül Cuma akşamı saat 20.00’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek. 15 ülkeden 44 genç şancının seçildiği final serisinde kıyasıya bir mücadelenin ardından 9 yarışmacı finale katılmaya hak kazandı. Yarışmanın finalinde;

So Young Park (Soprano, Güney Kore), Sara Rossini (Soprano, İtalya), Chiara Tirotta (Mezzo-Soprano, İtalya), Selin Uzun (Soprano, Türkiye), Piotr Buszewski (Tenor, Polonya), Anna-Doris Capitelli (Mezzo-Soprano, Almanya-İtalya), Ezgi Karakaya (Mezzo-Soprano, Türkiye), Faik Mansuroğlu (Bariton, Türkiye) ve Doğukan Özkan (Bas-Bariton,Türkiye) finale kalmaya hak kazandı.

Doğukan Özkan (Bas-Bariton,Türkiye), Fotoğraf: Özge Balkan
Ezgi Karakaya (Mezzo-Soprano, Türkiye), Fotoğraf: Özge Balkan

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek final gecesinde finalistler, şef Pietro Mianiti yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşliğinde jüri ve dinleyiciler önünde aryalarını seslendirecekler.

Sara Rossini (Soprano, İtalya), Fotoğraf: Özge Balkan
Piotr Buszewski (Tenor, Polonya), Fotoğraf: Özge Balkan

Yarışmanın birincisi 12.500 Euro, ikincisi 7.500 Euro ve üçüncüsü 3.500 Euro ile ödüllendirilecek. İlk üç finaliste verilen para ödülünün yanı sıra, La Scala Tiyatrosu Akademisi Özel Ödülü’nün sahibi olacak şancı, La Scala Tiyatrosu Akademisi’nden üç aylık eğitim bursu almaya hak kazanırken,
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Özel Ödülü’nü alacak yarışmacı, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası
eşliğinde bir konser verecek. Ayrıca bu yıl ilk kez verilecek Deutsche Oper Berlin Özel Ödülü’nü kazanan yarışmacı, bu kurumun bir temsilinde rol alma şansını yakalayacak. İngiliz Kraliyet Operası tarafından verilecek Jette Parker Genç Sanatçılar Programı Özel Ödülü‘nün sahibi ise, kurumda katılacağı dört özel eğitim seansının yanı sıra seçmelere katılma hakkı elde edecek. Finalde dinleyicilerin oylarıyla belirlenecek Leyla
Gencer Halk Ödülü’nün sahibi, İstanbul Müzik Festivali’nin bir konserinde yer almaya hak kazanacak.

Faik Mansuroğlu (Bariton, Türkiye), Fotoğraf: Özge Balkan
Selin Uzun (Soprano, Türkiye), Fotoğraf: Özge Balkan

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) Borusan Sanat ve La Scala Tiyatrosu Akademisi iş birliğiyle düzenlenen Leyla Gencer Şan Yarışması’na Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası ve İtalyan Kültür Merkezi de katkıda bulunuyor.

So Young Park (Soprano, Güney Kore), Fotoğraf: Özge Balkan

Ayrıca Leyla Gencer Şan Yarışması Final Gecesinin Biletleri İKSV ve Biletix’ten alınabilir. 28 Eylül Cuma akşamı gerçekleştirilecek final gecesinin biletleri 100 TL, 70 TL ve 30 TL (öğrenci) olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden (hafta sonu hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) temin edilebiliyor. Lale Kart ve BİFOKART sahipleri biletlerini %25’e varan özel indirimlerle alıyor.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here