Sınavların yavaş yavaş başladığı, işlerin giderek yoğunlaştığı o Ekim ayına girdik! Ailecek veya arkadaşlarla toplanıp izleyecek filmler listesine ihtiyacınız var diye düşündük. İzleyeni güldürüp eğlendirecek 10 farklı film sizlerle!

1. Click (2006)

Komedi filmlerinin vazgeçilmezi Adam Sandler‘ın başrolünde olduğu Click‘te, komik mimar Micheal Newman‘ın başına gelenler konu alınıyor. İşiyle ailesi arasındaki dengeyi sağlamakta zorlanan Micheal, bir akşam girdiği tuhaf bir dükkandan özel bir kumanda alır. Aldığı özel kumandayla kendi hayatını kontrol edebildiğini fark eden Micheal için işler daha da zorlaşacaktır.

Her şeyin değeri kaybedince anlaşılıyor. Öyle değil mi? En iyisi bu sorunun cevabını Sandler versin.

2. Yes Man (2008)

Hayatı boyunca hep “hayır” demeye alışmış olan Carl Allen, katıldığı yardım programındaki tek kurala uymak zorunda kalır ve tüm hayatı değişir. O kural da şudur: Her şeye “evet” demek! İlk başta evet demenin hayata olan pozitif etkisinin tadını çıkarırken, bir süre sonra her şeye evet demenin de ne kadar korkunç bir şey olduğunun farkına varır. Jim Carrey‘nin başarılı oyunculuğu ve meşhur gülüşüyle film inanılmaz keyifli bir hâl alıyor!

“Evet” ve “hayır” demenin tehlikeleri olur mu demeyin! Tabii ki var! Hem de Carrey farkıyla!

3. Mrs. Doubtfire (1993)

Mutsuz bir evlilik sonucu boşanmış olan Daniel ve Miranda çifti, boşanmalarının sonucu evlerini ayırmak zorunda kalır. Çocuklarına fazlasıyla bağlı bir baba olan Daniel, çocuklarından ayrı kalmak istemez. Bu nedenle kadın kılığına girerek annelerinin yanında kalan çocuklarının bakıcılığını yapmaya başlar. Kim bilir, belki bu şekilde eşinin ve çocuklarının güvenini tekrardan kazanabilecektir.

Robin Williams‘ın unutulmaz filmlerinden biri olan Mrs. Doubtfire, eşsiz bir aile komedisi!

4. Horrible Bosses (2011)

Filmde Nick, Dale ve Kurt adındaki üç arkadaş, onlara sürekli eziyet eden patronlarını yok etme planı yaparlar. İlk başta kiralık katil tutma planları yapsalar da, bu planın işe yaramayacağına karar verip bu işi kendi yöntemleriyle halletmeye çalışırlar. Patronlarını ne kadar sevmeseler de, cinayet işlemek sandıkları kadar kolay olmayacaktır!

Sanırım sevmediğimiz herkesi yok etmeye çalışmak pek de iyi bir fikir değil… Bu duruma Horrible Bosses sayesinde epey yakından şahit olabilirsiniz.

5. We’re the Millers (2013)

David Burke, üniversiteden beri uyuşturucu satıcılığı yapan bekar bir adamdır. Bir gün evine giren evsiz gençlerin uyuşturucu zulasını ve biriktirdiği paralarını çalması üzerine hem beş parasız kalır hem de patronu tarafından tehdit edilir. Bu durumu düzeltmek için tonlarca uyuşturucuyu Meksika sınırından Amerika’ya geçirmesi gerekir. Bekar bir erkek olan David, bu durumun dikkat çekeceğini düşündüğü için yanına bir evsiz, bir striptizci ve bir de sıradan bir ana kuzusu alarak mükemmel bir aile tablosu oluşturma planı yapar. Bu mükemmel aileyle tonlarca uyuşturucuyu kaçırmak beklediğinden de zorlu olacaktır.

Birbirinden farklı dört kişinin aile olabilmesi duygusal gibi gelse de bu film bundan çok daha fazlası!

6. Dumb & Dumber (1994)

Llyod Christmas ve Harry Dunne iki şapşal arkadaştır. Bir türlü hayatlarını yoluna koyamayan ikiliden biri, şoförlük yaparken aracında çantasını unutan Mary Swanson adlı zengin ve çekici bir kadına aşık olur. Kadının gözüne girebilmek uğruna çantayı geri götürmeye çalışan iki kafadarın bu yoldaki maceraları izlenmeye değer!

Jim Carrey‘nin olduğu bir filmin komik olmama olasılığı var mıdır sizce?

7. Home Alone (1990)

Fransa’ya tatil için gitme planları yapan bir aile tatile giderken çok önemli bir şeyi evde unuturlar: Çocukları Kevin‘ı! Harry ve Mary adlı iki adam, bu küçüğün yaşadığı mahalledeki tüm evleri soymak için plan yaparlar. Evde yalnız kalan Kevin, evi hırsızlardan ve kötü adamlardan tek başına korumak zorunda kalacaktır.

Küçük bir çocuğun kolay lokma olmadığını kanıtladığı bu filmde eğlenceye dair her şey var!

8. Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Bir klasik hâline gelmiş Mamma Mia‘nın devam filmi olan Mamma Mia! Here We Go Again, Donna ve kızı Sophie‘nin yaşantıları üzerinden ilerliyor. Sophie, annesinin geçmişte yaşadığı ilişkilerini ve hatalarını öğrenirken, gençlik anılarından dersler çıkarıyor. Kısaca anne ve kızın şimdiki yaşantılarına nasıl geldiklerini müzikal bir üslupla izleme şansı buluyoruz!

Bu film, müzikleriyle ve danslarıyla listedeki diğer filmlerden ayrılıyor. Komedi türü demek doğru olmaz fakat izleyeni eğlendireceği kesin!

9. Life of the Party (2018)

Hayatını ev kadını olarak geçirmiş Deanne, eşinden ayrılınca dışarıda çok farklı bir hayat olduğunun farkına varır. Pişmanlıklarının peşine düşer ve üniversiteye başlama kararı alır. Kızıyla beraber derslere ve partilere katılan Deanne için hayat “yeniden doğmak” gibi olmuştur şimdi. Gençlerin hayatına uyum sağlamaya çalışırken Deanne’in kendisini keşfederken kaybetmesini izlemek gerçekten çok keyifli.

Açıkçası Melissa McCarthy‘nin olduğu bir filmin komik olmadığını düşünemiyoruz! Hazır kendisinden bahsetmişken izlenilmesi gereken diğer komedi filmlerini iliştirelim: Spy, Identity Thief ve Tammy. 

10. Set It Up (2018)

Set It Up, New York’ta çalışan ve otoriter patronlarından epey şikayetçi olan iki asistanın patronlarını birbirlerine ayarlama hikayesi. Patronlarını romantik bir ilişki içine sokup, dikkatlerini dağıtmaya çalışsalar da ikiliyi birbirine ayarlamak için yaptıkları şeyler başlarını belaya sokacaktır! Ve bu süreç sırasında birbirlerini daha iyi tanıma fırsatı bulan asistanların arasında belki bir aşk doğacaktır.

Film biraz tahmin edilebilir gibi gözükse de, patronların tutumunun hiç de beklenildiği gibi olmadığını göreceksiniz!

Ailecek veya arkadaşlarla izlenilecek 10 film listesinin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bir kaçı hepimizin duymuş olduğu klasik filmler olsa da, çoğu yeni çıkan filmlerden oluşuyor. Ders aralarında veya yemek yaparken de izleyebileceğiniz bu filmler sizi dertlerinizden uzaklaştıracaktır!

İyi seyirler!

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here