Emmy Ödülleri, Los Angeles’taki Microsoft Tiyatrosu’ndaki törenle 71’inci kez sahiplerini buldu. 32 dalda aday gösterilerek bu yıla damgasını vuran Game of Thrones, En İyi Drama Dizisi seçilirken; Peter Dinklage ise dizideki rolüyle, dördüncü kez En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu seçildi. Bu yılın gözdelerinden olan Fleabag, dört adaylığının üçünde ödülleri topladı. Phoebe Waller-Bridge, aynı ödülü sekiz kez kazanan rakibi Julia Louis-Dreyfus’u geride bırakarak Fleabag’teki performansıyla En İyi Kadın Komedi Oyuncusu seçildi. Gelin, 2019 Emmy Ödülleri’nin tüm kazananlarını inceleyelim.

En İyi Drama Dizisi
Better Call Saul
Game of Thrones
Killing Eve
Ozark
Pose
Succession
The Bodyguard
This Is Us

En İyi Komedi Dizisi
Barry
Fleabag
Russian Doll
Schitt’s Creek
The Good Place
The Marvelous Mrs. Maisel
Veep

En İyi Kadın Oyuncu – Drama

Emilia Clarke (Game of Thrones)
Jodie Comer (Killing Eve)
Viola Davis (How to Get Away with Murder)
Laura Linney (Ozark)
Mandy Moore (This Is Us)
Sandra Oh (Killing Eve)
Robin Wright (House of Cards)

En İyi Erkek Oyuncu – Drama

Jason Bateman (Ozark)
Sterling K. Brown (This Is Us)
Kit Harington (Game of Thrones)
Bob Odenkirk (Better Call Saul)
Billy Porter (Pose)
Milo Ventimiglia (This Is Us)

En İyi Kadın Oyuncu – Komedi

Christina Applegate (Dead to Me)
Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel)
Julia Louis-Dreyfus (Veep)
Natasha Lyonne (Russian Doll)
Catherine O’Hara (Schitt’s Creek)
Phoebe Waller-Bridge (Fleabag)

En İyi Erkek Oyuncu – Komedi

Anthony Anderson (Black-ish)
Don Cheadle (Black Monday)
Ted Danson (The Good Place)
Michael Douglas (The Kominsky Method)
Bill Hader (Barry)
Eugene Levy (Schitt’s Creek)

En İyi Senaryo – Komedi

Bill Hader, Alec Berg (Barry – ronny/lily)
Phoebe Waller-Bridge (Fleabag – 1. Bölüm)
Maya Erskine, Anna Konkle (Pen15 – Anna Ishii-Peters)
Leslye Headland, Natasha Lyonne, Amy Poehler (Russian Doll – Nothing in This World Is Easy)
Allison Silverman (Russian Doll – A Warm Body)
Josh Siegal, Dylan Morgan (The Good Place – Janet)
David Mandel – (Veep – Veep)

En İyi Yönetmen – Komedi

Alec Berg (Barry – The Audition)
Bill Hader (Barry – ronny/lily)
Harry Bradbeer (Fleabag – 1. Bölüm)
Mark Cendrowski (The Big Bang Theory – Stocholm Syndrome)
Amy Sherman-Palladino (The Marvelous Mrs. Maisel – All Alone)
Daniel Palladino (The Marvelous Mrs. Maisel – We’re Going to the Catskills!)

En İyi Yarışma Programı

The Amazing Race
American Ninja Warrior
Nailed It
RuPaul’s Drag Race
Top Chef
The Voice

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Patricia Arquette (The Act)
Marsha Stephanie Blake (When They See Us)
Patricia Clarkson (Sharp Objects)
Vera Farmiga (When They See Us)
Margaret Qualley (Fosse/Verdon)
Emily Watson (Chernobyl)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Stellan Skarsgård (Chernobyl)
Paul Dano (Escape at Dannemora)
Ben Whishaw (A Very English Scandal)
Asante Blackk (When They See Us)
John Leguizamo (When They See Us)
Michael K. Williams (When They See Us)

En İyi Kadın Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Amy Adams (Sharp Objects)
Patricia Arquette (Escape at Dannemora)
Aunjanue Ellis (When They See Us)
Joey King (The Act)
Niecy Nash (When They See Us)
Michelle Williams (Fosse/Verdon)

En İyi Erkek Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Mahershela Ali (True Detective)
Benicio del Toro (Escape at Dannemora)
Hugh Grant (A Very English Scandal)
Jared Harris (Chernobyl)
Jharrel Jerome (When They See Us)
Sam Rockwell (Fosse/Verdon)

En İyi Yönetmen – Mini Dizi/TV Filmi

Stephen Frears (A Very English Scandal)
Johan Renck (Chernobyl)
Ben Stiller (Escape at Dannemora)
Jessica Yu (Fosse/Verdon – Glory)
Thomas Kail (Fosse/Verdon – Who’s Got the Pain)
Ava DuVernay (When They See Us)

En İyi Senaryo – Mini Dizi/TV Filmi

Russell T. Davies (A Very English)
Craig Mazin (Chernobyl)
Brett Johnson, Michael Tolkin (Escape at Dannemora)
Steven Levenson, Joel Fields (Fosse/Verdon – Providence)
Ava DuVernay, Michael Starrbury (When They See Us – 4. Bölüm)

En İyi TV Filmi

Black Mirror: Bandersnatch
Brexit
Deadwood: The Movie
King Lear
My Dinner With Hervé

En İyi Mini Dizi

Chernobyl
Escape at Dannemora
Fosse/Verdon
Sharp Objects
When They See Us

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Drama

Gwendoline Christie (Game of Thrones)
Lena Headey (Game of Thrones)
Sophie Turner (Game of Thrones)
Maisie Williams (Game of Thrones)
Fiona Shaw (Killing Eve)
Julia Garner (Ozark)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Drama

Jonathan Banks (Better Call Saul)
Giancarlo Esposito (Better Call Saul)
Alfie Allen (Game of Thrones)
Nikolaj Coster-Waldau (Game of Thrones)
Peter Dinklage (Game of Thrones)
Michael Kelly (House of Cards)
Chris Sullivan (This Is Us)

En İyi Senaryo – Drama

Peter Gould, Thomas Schnauz (Better Call Saul – Winner)
Jed Mercurio – (Bodyguard – 4. Bölüm)
David Benioff, D.B. Weiss (Game of Thrones – The Iron Throne)
Emerald Fennell (Killing Eve – Nice and Neat)
Jesse Armstrong (Succession – Nobody is Ever Missing)
Bruce Miller, Kira Snyder (The Handmaid’s Tale – Holly)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here