Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 54. kez düzenlenecek olan Uluslararası Antalya Film Festivali biletleri satışa çıktı. Festival bu yıl 21-27 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.
Sinemaseverler festival kapsamında gösterilecek filmleri heyecanla bekliyor. Festivalin resmi seçkisinde 13 film yer alacak ve tüm yarışma filmleri, En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, Behlül Dal Ödülü, Jüri Özel Ödülü ve Dr. Avni Tolunay Ödülü (İzleyici Ödülü ) olmak üzere toplamda 7 ödül için yarışacak.

Festivalin açılışını Saraybosnalı yönetmen Aida Begic’in tamamı Türkiye’de çekilen, Türkiye-Bosna ortak yapımı filmi ‘Never Leave Me’ yapacak. Film Şanlıurfa’da travmatik geçmişlerinden kurtulmaya, hayatlarına yeniden anlam bulmaya çalışan iki Suriyeli yetim erkek çocuğun öyküsünü anlatıyor. Festival kapsamında ‘April’s Daughter’ ‘Redoutable’, ‘Misafir’, ‘The Florida Project’, ‘Angels Wear White’, ‘Scary Mother’, ‘Zor Bir Karar’, ‘Loving Vincent’, ‘A Man of Integrity’, ‘Human Flow’, ‘Radiance’ ve ‘The Other Side of Hope’ filmelerinin gösterimi yapılacak. Ayrıca  Türk sinemasının emektar isimleri Osman Sınav, Suzan Avcı, Necla Nazır ve Erkan Aktaş’a ‘Onur Ödülü’ verilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here