Güçlü bir vokal, iddialı bir stil ikonu, muhteşem bir söz yazarı ve her geçen gün kendini kanıtlayan bir oyuncu. Gerek şarkıcılığıyla gerek yeni yeni adım atmaya başladığı film sektörüyle dünyada milyonlarca hayrana sahip olan Harry Edward Styles genç yaşında büyük işler yapmayı başarmış bir insan. Küçük yaşta girdiği bu sektörde kalıcılığının sinyallerini veren bu yetenekli sanatçıyı gelin hep birlikte tanıyalım.

1.Çocukluk ve Gençlik Yılları

harry styles kid ile ilgili görsel sonucu

1994 doğumlu olan ünlü sanatçı, İngiltere’nin Redditch kasabasında doğmuştur. Holmes Chapel Comprehensive Okulu’nda eğitim gören Styles, okurken bir yandan da W. Mandeville isimli fırında çalışmıştır. Müzik dünyasına girişini o zamanlarda solisti olduğu White Eskimo adında bir müzik grubuyla yapmıştır. Hatta bu grupla Battle Of Bands isimli bir yarışmaya girerek birincilik elde etmiştir.

2. X-Factor Yılları

Ancak belki de Harry Styles’ın bugün ki konumuna gelmesini sağlayan, onun sesini dünyanın her tarafına duyuran yarışma henüz 16 yaşındayken katıldığı ve Simon Cowell‘ın yapımcılığını üstlendiği X-Factor‘dür.

harry styles x factor ile ilgili görsel sonucu

Yarışmada Stevie Wonder‘ın Isn’t She Lovely adlı şarkısını yalın sesiyle seslendiren Styles, jürilerden ikisinin oylarını alarak yarışmaya devam etme hakkı kazanmıştır. Bir sonraki turda Oasis‘in Stop Crying Your Heart Out şarkısını okuyan ünlü sanatçı, bu turu geçememiş olsa da, bu olay onun hayatında büyük bir kapıyı aralamış ve yarışmaya katılan diğer yarışmacılar Niall Horan, Liam Payne, Louis Tomlinson ve Zayn Malik‘le bir grup olarak birleştirilmelerine yol açmıştır.

3. One Direction

İlerleyen süreçte, bu beş erkek şarkıcı Nicole Scherzinger ve Simon Cowell‘ın da desteğiyle yarışmaya One Direction olarak devam etmişlerdir. Grubun ismini de Harry Styles bulmuştur. Yarışmayı üçüncü olarak tamamlayan bu grup, programın en sevilen yarışmacıları arasına girdiklerinden Syco müzik şirketiyle bir anlaşma imzalamışlardır. Harry, o zamanlarda süreç için şunları söylemiştir: “Biz kazanmak istemiştik ve 3. olmak kesinlikle umut kırıcıydı ancak bir sözleşme imzalayacağımızı öğrenmek inanılmazdı. Simon Cowell hayatımızın değişeceğini söylüyordu. Garipti.

Bu sözleşmeden sonra, What Makes You Beautiful adlı teklileriyle piyasaya hızlı bir giriş yapan grup listelerde zirveleri zorlamış ve bir çok rekor kırmıştır. Grubun ilk albümleri Up All Night o yıl hem İngiltere’de hem de Amerika’da yılın en çok satan albümü olmuştur. Dünyada bir çılgınlık haline gelen grup, kısa sürede müzik piyasasının unutulmayacak boybandlerinden biri haline gelmiştir. Ayrıca grup 2012 Londra Olimpiyatları‘nın da kapanışını gerçekleştirmiştir. Grubun en genç üyesi olan Styles, gerek eğlenceli mizacıyla gerek vokalleriyle çok geçmeden popülaritesini artırmış ve kendi hayran kitlesini yaratmıştır.

4. One Direction’un Dağılması ve Harry Styles albümü

Tarihteki çoğu müzik grubu gibi One Direction‘da inanılmaz başarılarla dolu bir süreç ve 4 albümden sonra bir arada duramamış ve dağılmıştır. Gruptan ilk ayrılan üye olan Zayn Malik‘ten sonra grup Made In The A.M adında bir albüm daha çıkarsa da daha sonra tüm grup üyeleri kendi solo kariyerlerine odaklanmışlardır. Harry Styles solo kariyerinin başlangıcını 7 Nisan 2017 tarihinde Sign of the Times teklisiyle yapmıştır. Merakla beklenen bu şarkı yayınlandığı ilk günden 92 ülkede 1 numaraya yükselmiş ve eleştirmenler tarafından Harry’nin yeni tarzı oldukça beğenilmiştir. Şarkıcı Sign of the Times’ın da içinde yer aldığı soft rock türündeki kendi adını taşıyan ilk albümü Harry Styles‘ı 12 Mayıs 2017’de piyasaya sürmüştür. 10 şarkıdan oluşan albüm oldukça ses getirmiş ve sanatçıya En İyi Uluslararası Sanatçı Dalında ARIA Müzik Ödülü‘nü kazandırmıştır ve albüm Billboard Hot 200‘de ilk sıraya yerleşmiştir.

Sanatçının ilk solo teklisi Sign of the Times için çektiği klip te gerek görsel açıdan gerek kalitesiyle oldukça beğenilmiştir.

Ünlü sanatçı verdiği birçok ropörtajda müzik hayatında Elvis Presley‘yi esin kaynağı olarak gördüğünü söylemiştir. Aynı zamanda Foster The PeopleColdplay ve Kings Of Leon hayranı olduğunu da sözlerine eklemiştir. Stiliyle ve şovlarıyla dikkat çeken Styles, sahne şovlarında Coldplay solisti Chris Martin‘den etkilendiğini de belirtmiştir.

harry styles gif ile ilgili görsel sonucu

5. Sinema Kariyeri

Şarkıcılıkta kendini kanıtlayan Harry Styles, ilk solo albümünden sonra oyunculuk kariyerine göz kırpmış ve InceptionKara ŞövalyePrestijMemento gibi başarılı filmlerin yönetmeni Christopher Nolan‘ın geçtiğimiz temmuz ayında vizyona giren filmi Dunkirk‘ün başrolünde yer almıştır. Styles, bu rolüyle aktörlüğü de ne kadar iyi yapabildiğini herkese göstermiştir. Film ayrıca en prestijli ödül törenlerinden biri olarak gösterilen Akademi Ödülleri‘nde adaylık almıştır.

dunkirk gif ile ilgili görsel sonucu

Her ne kadar böyle kaliteli bir film de daha önce oyunculuk yapmamış bir şarkıcıyı oynatması sert eleştirilere maruz kalsada ünlü yönetmen Nolan konu hakkında Los Angeles Times‘a verdiği demeçte, “Oyuncuları bir araya getirdiğimizde Kenneth Branagh, Mark Rylance, Tom Hardy ve Cillian Murphy gibi isimler vardı. Fakat sahildeki çocuklar için, bilinmeyen gençleri gerçekten istiyorduk. Harry ünlü olabilir ama daha önce hiç aktör sıfatı ile bir şey yapmamıştı. O yüzden seçmelerde vardı. Kelimenin tam anlamıyla binlerce farklı genç erkek seçmelere katıldı ve Harry bunu başardı.” demiştir.

Henüz 23 yaşında eline attığı her işte başarılı olan, kendine has giyim tarzıyla stilini ortaya koyan, mizacıyla, yardımseverliğiyle ve düşünceleriyle genç yıldızlar arasından hızla sıyrılan bu mükemmel yeteneği daha güzel yerlerde göreceğimizden hiç şüphemiz yok. İyi ki varsın Harry  

harry styles gif ile ilgili görsel sonucu

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here