Birincisi 2016’da olmak üzere her yıl İstanbul-Kadıköy Moda’da düzenlenen Dream Sales Machine‘ın üstlendiği “İstanbul Comics and Art Festival” (İCAF), bu yıl “Ankara Comics and Art Festival” (ACAF) adıyla Ankara’da düzenlenecek ve sponsorluğunu Bilkent Center üstlenecek.

25-26 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek bu açık hava festivali; katılıma açık atölye programları, seminerler ve sanatçı konuşmalarını içeriyor ve aynı zamanda çizgi roman, karikatür, illüstrasyon stand ve sergileri, canlı graffiti ve mural çalışmalarını halka sunuyor.

Bir yandan ünlü sanatçıların imzalarını alma fırsatı sunan festival, bolca açacağı yayınevi standlarıyla çeşitli yayınlara ulaşma imkanı da sağlıyor.

Sevenleri için atölye çalışmaları olarak; çizgi roman ve karikatür teknikleri, illüstrasyon, fanzin ve stencil çalışmalarını da çizerlerin moderatörlüğünde deneyimleyebilirsiniz. Açıklanan atölye programları şu şekilde;

  • Uzay Çöpü ile Hikaye Görselleştirme Atölyesi
  • Rıza Türker ile Stilize Karakter Yaratma Atölyesi
  • Murat Gürdal Akkoç ile Yöresel Fantezi Karakter Çizimi
  • Sırma Bilir ve Onur Kutluoğlu ile Potansiyel Çizgi Öykü Atölyesi 

Festivalde yer alacak söyleşiler ise;

  • Radyo Eksen programcılarından Gülşah Güray, Hakan Tamar, Kaan Sezyum ve Ketche “Dünyadan Albüm Kapakları”
  • Devrim Kunter ise “Arketipler ve Süper Kahramanlar”

şeklinde olacak.

Festivalin street art bölümünde iki gün boyunca canlı mural çalışmalarını ziyaretçilere sunacak olan isimler; Gökhan Tüfekçi nam-ı diğer Kapagozuktukaptan ve Cem Sorel olacak.

25 Mayıs Cumartesi günü The Ringo Jets, 26 Mayıs Pazar günü ise Palmiyeler festival sahnesinde olacak.

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here