Buca Belediyesi ev sahipliğinde ve 29 Şubat – 5 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek 3. Kadın Yönetmenler Festivali‘nin programı belli oldu.

3. Kadın Yönetmenler Festivali, “her kadın başka hayaller kurar.” teması ile karşımıza gelecek. Festivalde Eylem Kaftan’ın ‘Kovan’ filmi İlkler Unutulmaz Özel Gösterimi yer alacak ve Filiz Temiz Gecikmiş’in ‘Hayat Ağacı’ belgeseli ve Gözde Hürmeydan’ın kısa filmi ilk kez gösterilecek. Ayrıca festival direktörü olan Gülten Taranç, 2019 yılında kadın yönetmenler tarafından yalnız 2 bağımsız filmin çekildiğini belirterek düşük sayıya dikkat çekti.

3. Kadın Yönetmenler Festivali’nde 3 Mart tarihinde gerçekleşecek bir tören ile Akademi Kategorisinde Emek Ödülü ve Sinema Yazarlığı Kategorisinde Emek Ödülü verilecek. Festival kapsamında Prof. Berrak Taranç tarafından ‘Başka Hayalim Film Müziği’, Nurdan Tümbek Tekeoğlu tarafından ‘Filmler için yeni bir kaynak kitlesel fonlama’, Ayşegül Doğan tarafından ‘Kısa Film’, Yönetmen Aysim Türkmen tarafından ‘Kentten Karakter Yaratmak’, Yönetmen Jale İncekol tarafından 1 Sahne 5 Yorum, Psikiyatrist Dr. Hira Selma Kalkan öncülüğünde ‘Sanat Terapisi’ ve yönetmen Çiğdem Sezgin tarafından ‘Senaryo Geliştirme Atölyesi’ düzenlenecek.

İşte 3. Kadın Yönetmenler Festivali’nin yayınlanan programı;

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here