Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Bu sene üçüncüsü düzenlenecek Çalı Köy Filmleri Festivali, ilk olarak Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kent Konseyi ve Çalı Çevre ve Kültür Derneği (ÇEKÜDER) iş birliğiyle 29 Eylül 2016’da Bursa’da düzenlendi. Dört gün süren etkinlikte, çekimleri Çalı’da yapılan, yönetmenliğini Muhsin Ertuğrul’un yaptığı Aysel Bataklı Damın Kızı adlı film gösterimi ile başlamış; Rüzgarın Hatıraları, Sivas, Yılanların Öcü, Beş Vakit, Arkadaşımın Evi Nerde, Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak, Yatık Emine ve 2016’da Türkiye’nin Oscar Adayı olan Kalandar Soğuğu gösterime sunulmuştu. İlk köy filminin Çalı’da çekilmiş oluşu etkinliğe farklı bir anlamda katmakta. Film gösterimlerinden sonra Türk sineması üzerine söyleşiler düzenlenmiş, sonrasında Moğollar grubunun solisti Cahit Berkay ile Cem Karaca’nın oğlu olan Emrah Karaca da konser vermişti. Açık havada doğa ile bütün halde düzenlenen Çalı Köy Filmleri Festivali oldukça ilgi çekti ve etkinlik artık bir gelenek halinde devam etmekte.

”Doğanın kalbinde, yıldızların altında, çadırımızla sinema keyfi” sloganıyla ikincisi 29-30 Temmuz 2017’de düzenlenmiş festivalin içerik programı ise şu şekildeydi:

 

İkinci Çalı Köy Filmleri Festivali’nden kareler:

3. Çalı Köy Filmleri Festivali ise 20-21-22 Temmuz 2018’de düzenlenmesi planlanıyor. Detayları yakında gelecek olmakla birlikte etkinlik tanıtımı şu şekilde:

3. Çalı Köy Filmleri Festivali'nin tüm detayları çok yakında! Bir çok yönetmen ve oyuncunun konuk olacağı, atölye çalışmaları ile gün boyu üretimde bulunabileceğimiz ve doğanın, kuş seslerinin, yıldızların tadını çıkarabileceğimiz festivalimize bekliyoruz.Doğanın kalbinde kurduğumuz kamp alanında ve yaşanmışlık izlerini taşıyan eski köy evlerinde izleyeceğimiz bir çok film sizleri bekliyor.

Gepostet von Nilüfer Sanat am Dienstag, 29. Mai 2018

kaynak

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here