Feriye’de gerçekleştirilen basın toplantısında İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer ve İstanbul Caz Festivali Direktörü Harun İzer’in katılımıyla 29 Haziran – 18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek 26. İstanbul Caz Festivali programı paylaşıldı.

İKSV Genel Müdürü Görgün Taner “Biraz ileriye bakan bir program oldu. Son dönemde İKSV olarak stratejimiz ağırlıklı olarak gençlere ve çocuklara yönelmek oldu. Bunun birçok örneği var.  Özellikle Beylikdüzü’nde, Kadıköy’de, Beyoğlu’nda birçok ücretsiz ve halka açık konserler gerçekleştirdik. Bu sene de gençlere ve çocuklara yönelik birçok konser, faaliyet olacak. Ama bunların yanı sıra en önemlisi festivalde -bildiğim kadarıyla- bir ilk olarak çocuk kitabı hazırlanacak, bu da İstanbul Caz Festivali’nin ilkleri arasında yer alacak. ” diyerek toplantının toplantının açılışını yaptı.

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer ise “Bir kez daha İstanbul Caz Festivali heyecanını sizlerle paylaşmaktan çok büyük mutluluk duyuyoruz. İKSV uzun yıllardır ülkemizde kültür sanatın çok geniş kitlelere ulaşmasına vesile oluyor ve bu alanda çok önemli bir liderlik sergiliyor. Biz de Garanti Bankası olarak gerçekten kültür sanatın toplumları geliştirici gücüne son derece inanan ve bunu aslında uzun vadeli yapmayı benimseyen bir kurum olarak 22 yıldır İstanbul Caz Festivali’ni destekliyoruz ve bundan da çok büyük bir gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Caz Festivali Direktörü Harun İzer bu yılki festival hakkında “İstanbul Caz Festivali’nde bu sene 50’nin üzerinde konser izleyeceğiz. Klasikleşmiş etkinliklerimize devam ediyoruz ama bir yandan uzun zamandır yapamadığımız bazı etkinliklerimizi festivale geri kazandırıyoruz. Özellikle caza yeni soluklar getiren isimlere, caz müziğin geleceğine dönük isimlere önem veriyoruz. Ayrıca farklı kitle ve yaş gruplarına ulaşmak, mekan çeşitliliğini artırmak her zamanki amaçlarımız arasında. Bugün sizlere açıklayacağımız süprizlerin yanısıra başka sürpriz isimlerimiz de olabilir, onlar için de önümüzdeki günlerde açıklamalarımız olacak… Festival programından öne çekmek istediğim etkinliklerden biri ise ‘eski bir dostumuz’ diyebileceğimiz, uzun zamandır herkesin ‘ya tekrar yapsanız ne güzel olur’ diye bahsettiği Caz Vapuru. En son 2010 yılında yapmıştık Caz Vapuru’nu, bu yıl tekrar Kabataş’tan kalkıp Anadolu Kavağı’na doğru güzel bir yolculuğumuz olacak.” dedikten sonra programı açıkladı.

26. İstanbul Caz Festivali’nde yer alacak isimlerden bazıları: Jacob Collier, Jose James, Gaye Su Akyol, Kamasi Washington, Snarky Puppy, Ömür Göksel, Melanie De Biasio ve çok daha fazlası.

Festival hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://caz.iksv.org/tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here