Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

İlk kez 1989 yılında gerçekleştirilen tiyatro, dans ve performans sanatlarının izleyiciyle buluştuğu uluslararası bir etkinlik olan Tiyatro Festivali’nin bu sene 21’incisi, 13-26 Kasım tarihleri arasında sanatseverler ile buluşmaya hazırlanıyor. Daha önceleri, yani 2002 yılından beri etkinlik her iki yılda bir Mayıs ayında gerçekleşiyordu fakat festival bu sene yıllık düzene geri dönüyor ve iki hafta boyunca sevenleriyle bir araya gelecek. Festivalde yerli ve yabancı olmak üzere toplam 55 tane birbirinden güzel gösteri sahnelenecek. Yerli 13, yabancı 6 olmak üzere 19 tiyatro, dans ve performans sanatlarının yanı sıra atölye çalışmaları, söyleşiler, okuma tiyatrosu, kitap tanıtımları, film gösterimleri gibi yan etkinlikler de ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.Festival, 18 farklı mekanda izleyiciyle buluşacak. Festival oyunları; Zorlu Pms, Moda Sahnesi, DasDas, Caddebostan Kültür Merkezi, Enka İbrahim Betil Oditoryumu, Çevre Tiyatrosu, Yunus Emre Kültür Merkezi, Kenter Tiyatrosu, MSGSÜ Bomonti Yerleşkesi’nde izlenebilecek. Festival dahilindeki yan etkinlikler ise; TÜYAP Fuarı, Moda Sahnesi, Fransız Kültür Merkezi, MSGSÜ Bomonti Yerleşkesi, Sahne Khas, Studio Oyuncuları ve Salon İKSV’de gerçekleştirilecek.
Antik Yunan tiyatrosunun yönetmeni Theodoros Terzopoulos’un kurucusu ve yönetmeni olduğu Attis Tiyatrosu, “Bir Daha” ile bu yıl Onur Ödülü’nü alacak, sesini tüm dünyaya duyurmuş Fransız koreograf Angelin Preljocaj ise son eseri “Fresk” ile izleyicilerle buluşacak. Shakespeare’in ölümsüz oyunu III. Richard Thomas, Ostermeier’in yorumuyla sahnelenecek.
Festival programında ayrıca; İsviçreli oyun yazarı Friedrich Dürrenmatt’ın yazdığı, tiyatrocu Ahmet Mümtaz Taylan yönetmenliğinde DasDas Sahne prodüksiyonuyla “Uyarca”, tiyatromuzun büyük ustası Genco Erkal’ın yönettiği “Göçmenleeeer” yer alıyor.Festivalin ilk oyunu 13 Kasım’da Serdar Biliş’in yorumuyla Çehov klasiği olan “Martı”, Pürtelaş Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Biletlerin büyük bir kısmı satışa çıktı, sanat dolu haftalar dileriz!

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here