2018 bitiyor diye üzülüyor musunuz? İstediğiniz filmler bu sene de mi çıkmadı? Hiç ama hiç üzülmeyin 2019 tam sizin istediğiniz gibi bir yıl olacak!

İşte karşınızda 2019 yılını heyecanla beklememizi sağlayan 10 film

1. Glass – 18 Ocak 2019 

Tür: Bilim Kurgu, Gizem, Dram

2000 yılı yapımı Unbreakable ile 2016 yılı yapımı Split filmi karışımı olan Glass filminde Bruce Willis (Unbreakable) tarafından canlandırılan David Dunn, Split filminde yer alan James McAvoy‘in oynadığı Kevin Wendell Crumb’ın kişiliklerinden biri olan The Beast’in peşine düşecek. Yine Unbreakable filmindeki karakteri ile ön plana çıkan Samuel Jackson’ın Elijah Price/Mr. Glass’ı da filmde kendini gösterecek. Aynı zamanda Split filminde yer alan  Anya Taylor-Joy‘da Casey Cooke rolünde kendini olayların içinde bulacak.

2. X-Men: Dark Phoenix – 14 Şubat 2019 

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu 

Genç Jean Grey, sahip olduğu üstün güç sayesinde dünyayı Apocalypse’ten kurtarmıştır. Ancak bu sınır tanımayan Phoenix Gücü, sanıldığından bile daha güçlüdür. Bu güç yavaş yavaş Jean Grey’i ele geçirmeye ve ruhunu yozlaştırmaya çalışırken, Profesör X ve ekibin geri kalanı da Jean’in ruhunu kurtarmaya çalışmaktadır. Ancak Jean günden güne karanlığın içine çekilmekte ve daha tehlikeli bir hal almaktadır. Bu süreçte ekip üyeleri, tek bir mutantın hayatının, dünya üzerindeki herkesinkini tehlike atmaya değip değmeyeceği sorusuyla yüzleşmek zorunda kalacaktır.

3. Captain Marvel – 8 Mart 2019

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu 

Carol Danvers sakin bir hayat yaşayan bir kadındır. Ancak bu durum değişmek üzeredir. Günün birinde Kree teknolojisini içeren bir patlama sonucu özel güçler edinir. Transformasyon yeteneği kazanan karakter kısa sürede güçlerini iyilik için kullanmaya karar vererek Captain Marvel adını alır. O artık adaleti sağlamak ve güçsüzleri korumak için çalışacaktır.

4. Shazam! – 5 Nisan 2019

Tür: Aksiyon, Fantastik, Bilim Kurgu

14 yaşındaki Billy Batson (Asher Angel) birçok koruyucu ailenin yanından kaçmış kimsesiz bir çocuktur. Kendisini yanına alan son ailede başka kimsesiz çocuklarla bir araya gelir, en yakın arkadaşı ise engelli Freddy’dir (Jack Dylan Grazer). Bir gün metroda yolculuk ederken karşısına çıkan antik çağlardan kalma büyücü, Billy’e adını söylediği anda yetişkin bir süper kahramana dönüşme gücü verir. Shazam (Zachary Levi) olarak güçlerini keşfetmeye çalışan Billy, bir yandan da kötü kalpli Dr. Thaddeus Sivana’yı (Mark Strong) durdurmakla uğraşacaktır.

5. Avengers 4 – 3 Mayıs 2019

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

Bu yılın en çok merak edilen filmi Avengers 4, Avengers 3 filminin devamı niteliğini taşıyor.

6. John Wick 3: Parabellum – 17 Mayıs 2019

Tür: Aksiyon, Suç

John Wick iki nedenden ötürü firaridir. Kellesi üzerine 14 milyon dolarlık açık sözleşme konulmuştur ve temel bir kuralı ihlal etmiştir; Continental Hotel’de birini öldürmüştür. Kurbanı ise açık kontratı sunan Yüksek Masa üyesidir. İşi bitmiş olması gereken John’a otelin yöneticisi Winston tarafından bir saatlik bir kaçış süresi verilir. Ardından üyeliği iptal edilecek, tüm hizmetlerden men edilecek ve diğer üyelerle iletişimi kesilecektir. John’un New York City’den kaçma mücadelesinde güvenebileceği tek şey servis endüstrisidir.

7. Godzilla: King of the Monsters – 31 Mayıs 2019 

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

2014 yapımı Godzilla’nın devam filmi niteliğinde olan Godzilla: King of Monsters, Godzilla’nın Mothra, Rodan ve ezeli düşmanı olan üç başlı King Ghidorah ile çatışması ve bu esnada insanlığın var oluşunun dengesini bozmasını konu ediyor.

8. Toy Story 4 – 21 Haziran 2019

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Efsane animasyon serisi Oyuncak Hikâyesi’nin dördüncü filminde kovboy Woody ile Buzz’ı başkasına verilen ve ortadan kaybolan Bo Peep adlı oyuncağın akıbetini öğrenmek üzere yollara düşerken izleyeceğiz. Tom Hanks’in ve Tim Allen’ın ikonik karakterlere tekrar seslerini vereceği filmde yönetmenlik koltuğu bir kere daha John Lasseter’e ait.

9. Spider-Man: Far From Home – 5 Temmuz 2019 

Tür: Aksiyon, Macera,Komedi

Örümcek Adam macerasının devam halkası olan filmde Peter Parker’ı bir kez daha milyonlarca hayran kazanan yeni nesil Örümcek Adam Tom Holland canlandırıyor. Genç Peter Parker’ın maceralarının anlatılacağı filmin yönetmenliğini Jon Watts üstleniyor.

10. Once Upon a Time in Hollywood – 26 Temmuz 2019

Tür: Suç, Dram, Korku 

1969 yazında Los Angeles’ta geçen filmde, hit bir dizide oynamış bir erkek TV aktörünün film sektörüne girmeye çalışması anlatılıyor. Aktörün yakın arkadaşı, aynı zamanda da dublörü de aynı şeyi amaçlamaktadır. Sharon Tate’in ve dört arkadaşının Charles Manson’un müritleri tarafından korkunç cinayeti ise filmde geri plandaki hikayeyi oluşturuyor.

*  Resmi fragmanı yayımlanmayan filmlerde, filme dair görsel kullanılmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here