Sonbahar aylarında Salon’u ziyaret eden Cecilia Krull, Warhaus, Rhye, La Luz, Altın Gün gibi dünya müzik piyasasının nabzını tutan sanatçıların ardından yılın son aylarında Salon, 2018’in son dönemecinde programının yeni isimlerini ve onların kaçırılmaması gereken parçalarını sizler için derledi, keyifli dinlemeler.

Hatırlatalım; Salon konserlerinin biletlerini Biletix satış kanalları ve İKSV ana gişeden (Pazar günü hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında, hizmet bedeli olmadan) satın alabilirsiniz.

Brek

Solo kariyerinin ilk albümü olan ”TV Juice” çalışmasını 2017 yılında piyasaya süren Brek, 2 Kasım Cuma akşamı Salon dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Brek – Tesadüfen Hayatta

Brek – Dead Dance

Tuğçe Şenoğul

Kendine özgün tarzı ve karanlık melankolileri barındıran güçlü ama naif sesiyle özleyenlerini Aralık 2017’den sonra 3 Kasım Cumartesi akşamı tekrar Salon’da karşılıyor.

Tuğçe Şenoğul – Onun Karanlık Huyları:

Tuğçe Şenoğul – Kaptan

Ağaçkakan

9 yıl önce Eskişehir’de bağımsız müzik kolektifi M4NM’i kurarak profesyonel müzik hayatına atılan Ağaçkakan, yer aldığı farklı müzik gruplarının yanı sıra solo çalışması ile karşımızda. Deneysel hip-hop çalışmaları ile Ocak ayında Salon’da verdiği konserin ardından çıkardığı iki yeni teklisi ile 10 Kasım Cumartesi akşamı dinleyicileriyle tekrar buluşmaya hazırlanıyor.

Ağaçkakan – İhtiyar 

Ağaçkakan – Fatalerrorist @ Salon, Ocak 2018

Islandman

Tolga Böyük’ün iki arkadaşıyla beraber kurduğu elektro-akustik üçlüsü Islandman, şamanik ritüelleri andıran performanslarıyla 25. İstanbul Caz Festivali kapsamında Gece Gezmesi’nde yer almıştı. Elektronik altyapılar ile etnik ritimleri buluşturan üçlü ile 16 Kasım Cuma akşamı Salon’da buluşmak üzere yeniden randevulaştık.

Islandman – Ağıt

Islandman – Ikaru

Şehinşah

Ailesiyle birlikte İstanbul’a taşındıktan sonra beraber grafitti yaptığı arkadaşlarıyla rap’le tanışan Şehinşah, Türkiye’de underground müziğin en önemli müzisyenlerinden biri olarak tanımlanıyor. Şehinşah, kalbini, zihnini, öfkesini özgürce ifade ettiği müziğini paylaşmak için 30 Kasım Cuma akşamı Salon’a uğruyor.

Şehinşah – Yak Yak Yak

Şehinşah – Milyon (Live)

Tsar B

Müziğini “gece kadar karanlık R&B” olarak tanımlayan Belçikalı müzisyen Tsar B, klasik keman eğitimi almasının ardından yer altı müziğine yönelmiş ve bir müzik grubuyla beraber çaldıktan sonra yoluna solo devam etmeye karar vermiş. İlk albümünü Ekim 2018’de çıkaran sanatçı, 7 Aralık Cuma akşamı Türkiye’deki ilk konseriyle Salon’da izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Tsar B – Escalate

Tsar B – Rattlesnake

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here