Oyun dünyası için oldukça verimli geçen 2017 yılını geride bıraktık. İkinci ayını bitirdiğimiz 2018’de, sizin için büyük bir heyecanla beklediğimiz oyunları listeledik.

1 – Far Cry 5

Crysis’ten aldığı bayrağı başarılı bir şekilde taşıyan Ubisoft’un, Far Cry 5’i 27 Mart’ta çıkaracağını duyunca hepimiz çok heyecanlanmıştık. Serinin diğer oyunlarında hiç karşılaşmadığımız “kendi karakterini yaratma” özelliği bizi heyecanlandırmaya yetiyor bile. Hikâyesine bakacak olursak; Far Cry 5, Hope County adlı bir kasabada geçiyor. Şef yardımcısı olarak amacımız, kendini seçilmiş lider olarak adlandıran Joseph Seed’in diktatörlüğünü durdurmak olacak.

2 – Red Dead Redemption 2

Rockstar Games’in başyapıtı Red Dead Redemption serisi ikinci oyunuyla devam ediyor. İlk oyun her oyuncunun kalbinde büyük bir yer kazanmıştı. Western türünün en başarılı örneklerinden Red Dead Redemption 2 bu yıl çıkış yapacak. Heyecanla bekliyoruz.

3 – God of War

Peynir ekmek yer gibi Yunan Tanrılarını vahşice katlettiğimiz God of War serisi Türkçe dil desteği ile konsollarımıza tekrar geri dönüyor. Serinin son oyunu Ascension her ne kadar hayranları için hayal kırıklığı yaratsa da God of War 4 hepimizi heyecanlandırıyor. Baba oğul ilişkilerini ele alacağımız yeni oyunumuzda bu sefer İskandinav mitolojisinin Tanrılarını avlayacağız.

4 – A Way Out

E3 2017 EA konferansında duyurulan A Way Out, dünyada birçok oyuncuyu fragmanıyla heyecanlandırmayı başardı. Brothers: A Tale of Two Sons ile tanıdığımız ünlü sinema yönetmeni Josef Fores’in de ekibinde olduğu oyunda en çok dikkat çeken detay, oyunun “coop” anlayışı ile oynanıyor olması. İki arkadaşın hapisten kaçışını ve sonrasında yetkililerden saklanmasına tanıklık edeceğimiz oyunu en yakın arkadaşınızla birlikte bu yıl oynayabileceksiniz.

5 – Metro Exodus

Dünyada sayısız hayran kitlesine sahip kült serilerden biri olan Metro serisinin yeni oyunu Metro Exodus bu yıl çıkış yapacak olan oyunlardan. Oyunda, 2036 yılında nükleer savaştan sonraki dünyada hayatta kalmaya çalışacağız.

6 – Spider-Man

Çocukluğumuzun önemli sembol isimlerinden biri olan Spider-Man, bu yıl yeni oyunuyla sadece PS4 platformunda çıkış yapacak. Oyunun tanıtımını izlediğimizde eğlenceli bir oyun olacağı, canlı mekanikleri ile belli olan Spider-Man büyük bir çoğunluğun heyecanla beklediği bir oyun. Tabii bizim görüşümüz süper kahraman oyunları için çok fazla ümitlenmemeniz. Umarım başarılı olur da bizim yüzümüzü kızartır.

7 – Anthem

E3 oyun konferansında duyurulan Bioware’in çok konuşulan yeni oyunu Anthem, birçok oyuncuyu heyecanlandırmayı başardı. Bir aksiyon/RPG oyunu olan Anthem, multiplayer odaklı bir oyun gibi gözüküyor. Yapımcılar, oyunun senaryo moduna çok önem verildiğini söylese de bakalım Bioware Andromeda ile yarattığı hayal kırıklığını Anthem ile düzeltebilecek mi?

Bonus: Death Stranding

Oyun dünyasının dehası Hideo Kojima, geçtiğimiz yıllarda Konami ile olan olaylı ayrılığı sonrasında yeni başyapıtını anlaşılması güç bir fragmanla duyurmuştu. Oyun hakkında çok az bilgiye sahip olsak da kadrosuna bakınca bile çok kaliteli bir yapım çıkacağı belli oluyor. Başrollerinde Norman Reedus ve Mads Mikkelsen olan oyunun çıkış tarihi henüz belli değil.

Bonus 2: The Last Of Us Part 2

Oyunun çıkış tarihi henüz belli değil. The Last of Us hakkında fazla konuşmaya gerek duymuyoruz ve onun yerine yazıyı Necip Fazıl Kısakürek’ten bir dörtlükle bitirmek istiyoruz:

Ne hasta bekler sabahı,
Ne taze ölüyü mezar.
Ne de şeytan, bir günahı,
Seni beklediğim kadar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here