Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Portekiz’in başkenti Lisbon’da, bu yıl 63. kez gerçekleştirilecek olan Eurovision Şarkı Yarışması’nın ilk yarı finali 8 Mayıs’ta gerçekleştirildi.

İlk yarı finale katılan 19 ülkeden 10 ülke finale adını yazdırdı. Finalde yer alan ülkeler Avusturya, Estonya, Kıbrıs, Litvanya, İsrail, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Arnavutluk, Finlandiya, İrlanda oldu.
Ülkesini temsil etmek için, sahneye ilk çıkan isim Azerbaycan’dan Aisel oldu. Ardından sırasıyla: Ari Ólafsson (İzlanda), Eugent Bushpepa (Arnavutluk), Sennek (Belçika), Mikolas Josef (Çek Cumhuriyeti), Ieva Zasimauskaitė (Litvanya), Netta Barzilai (İsrail), Alekseev (Beyaz Rusya), Elina Nechayeva (Estonya), Equinox (Bulgaristan), Eye Cue (Makedonya), Franka (Hırvatistan), Cesár Sampson (Avusturya), Yianna Terzi (Yunanistan), Saara Aalto (Finlandiya), Sevak Khanagyan (Ermenistan), Zibbz (İsviçre), Ryan O’Shaughnessy (İrlanda), Eleni Foureira (Kıbrıs Cumhuriyeti) sahnede performanslarını sergilediler.

10 Mayıs’ta yapılacak olan 2. yarı finalde ise Norveç, Romanya, Sırbistan, San Marino, Danimarka, Rusya, Moldova, Hollanda, Avustralya, Gürcistan, Polonya, Malta, Macaristan, Letonya, İsveç, Karadağ, Slovenya ve Ukrayna’nın temsilcileri sahneye çıkacak.

Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve İngiltere ile bu yılki ev sahibi ülke olması sebebiyle Portekiz ile birlikte yarışa doğrudan katılıyor.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here