Bir filmi en değerli kılan şeylerden biri kesinlikle o filmin müzikleridir. Film bittiği zaman çoğu sahnesini müzikleriyle özdeşleştiririz. 2010’lar kaliteli ve unutulmaz filmlerle geçti ve bizlere bu filmlerin yanında güzel müzikler kaldı. 2010’ların en güzel film müziklerini sizler için listeledik.

Beğenmeniz dileğiyle, keyifli okumalar!

1. Lilly’s Theme – Alexandre Desplat – Harry Potter and the Deathly Hallows Part II:

2011 senesinde son filmi olan ”Deathly Hallows Part II” ile bizlere veda eden Harry Potter’ın unutulmaz sahnesinde hepimizi etkileyen Lilly’s Theme‘i unutmamız imkanız.

2. Ryan Gosling & Emma Stone – City Of Stars – La La Land:

2016 senesinde çıkan La La Land‘in sevimli ve ses getiren düeti çok sevilmiş ve beğenilmişti.

3. Hans Zimmer – Cornfield Chase – Interstellar:

2014 yılında çıkan Interstellar‘ın bizi sürükleyip götüren müziği.

4. Anthony Hamilton & Elayna Boynton – Freedom – Django Unchained:

2012 senesinde çıkan ve Quentin Tarantino severlerin fazlasıyla beğendiği Django Unchained ve dinlemeye değer müziği ”Freedom”.

5. Hans Zimmer – Time – Inception:

2010 senesinde çıkan Inception‘u izlemeyenimiz çok azdır herhalde. Christopher Nolan‘ın yazıp yönettiği bu mükemmel filme Hans Zimmer imzalı bir soundtrack… Daha ne diyebiliriz ki?

6. Hildur Guðnadóttir – Bathroom Dance – Joker:

Bu sene çıkan ve herkesin akın akın sinemalara gidip izlediği Joker‘ın hepimizi derinden etkileyen müziği ”Bathroom Dance”.

7. The Weeknd & Kendrick Lamar – Pray For Me – Black Panther:

2018 yılında çıkan ve Marvel‘a bir ilk yaşatarak en iyi müzik dalında Oscar kazanan Black Panther‘in unutulmaz müziği ”Pray For Me”.

8. Renee Fleming – You’ll Never Know – The Shape of Water:

2017 senesinde çıkan ve bizleri hem görselliği hem de müzikleriyle büyüleyen film The Shape of Water‘dan ”You’ll Never Know”.

9. Ed Sheeran – I See Fire – Hobbit: An Unexpected Journey:

2012 senesinde çıkan ve herkesin heyecanla beklediği film Hobbit‘in Ed Sheeran‘ın güzel sesiyle birleşmesi… Daha ne isteyebiliriz?

10. Adele – Skyfall – Skyfall:

Yine 2012 senesinde izleyicilerle buluşan ve James Bond severlerin heyecanla beklediği film Skyfall’un, o sene herkesin fazlasıyla dinlediği film müziği ”Skyfall”.

11. Thom Yorke – Suspirium – Suspiria:

2018 yılında çıkan filmin müziklerini yapan Thom Yorke‘un yine tüm mükemmelliğini ortaya koyduğu ”Suspirium”… Kesinlikle dinlenmeye değer.

12. Wiz Khalifa & Charlie Puth – See You Again – Furious 7:

2015 yılında çıkan Furious 7‘ın soundtracki olan ”See You Again”, serinin ilk 6 filminin önemli oyuncusu Paul Walker‘ın ölümü üzerine yazılarak sevenlerini duygulandırmayı başarmıştı.

13. The Civil Wars – Kingdom Come – The Hunger Games:

2012 yılında çıkan The Hunger Games’e, sesleriyle kendilerine hayran bırakan ikili The Civil Wars‘un seslendirdiği Kingdom Come fazlasıyla yakışmıştı.

14. M83 – Wait – The Fault In Our Stars:

2014 yılında çıkan ve aynı isimli romandan uyarlama olan filmin final sahnesinde çalan ve izleyenleri hüzünlendiren şarkı ”Wait”.

15. Twenty One Pilots – Heathens – Suicide Squad:

2014 yılında DC evreninden çıkan ve birçok kişinin merakla bekleyip izlediği filmin müziği fazlasıyla beğenilmiş ve dinlenmişti.

16. KALEO – Way Down We Go – Logan:

2017 yılında çıkan o sene Logan ile herkesin sürekli dinlediği şarkı ”Way Down We Go”.

17. The Weeknd – Earned It – Fifty Shades Of Grey:

2015 yılında çıkan, filmi beğenilsin veya beğenilmesin soundtrackleri beğeni kazanan filmden ”Earned It”.

18. Idina Menzel – Let It Go – Frozen:

2013 Disney yapımı film minikleri etkilediği kadar büyükleri de  etkiledi ve 2010’lu yılların en bilinen filmlerinden biri haline geldi. Teşekkürler Elsa!

19. Alan Silvestri – One Shot – Avengers:Endgame:

2019 yılında çıkan, sevenlerinin heyecanla beklediği Endgame’in tüyleri diken diken eden sahnesine eşlik eden soundtrack ”One Shot”.

20. Ed Sheeran – Photograph – Me Before You:

2016 yılında çıkan ve kitabı gibi filmi de bizi duygusallaştıran film Me Before You’ya Ed Sheeran eşlik etmese ayıp olurdu!

Şarkıları Spotify‘da dinlemek için;

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here