2020’ye sayılı günler kaldı ve bir 10 yıl daha bitiyor. Çok eski bir zaman gibi gelse de 10 yıla çok fazla şey sığdı. Doğumlar kadar ölümler de hayatımızın bir parçası ve bu 10 yıl içinde birçok önemli isim ne yazık ki aramızdan ayrıldı. Biz de onların anısına sizlere bu listeyi hazırladık. İsimlerini bu listelere sığdıramadığımız tüm sanatçılar için özür dileriz.

1- Cemil Özeren

Ayna grubunun solisti olarak bildiğimiz müzisyen Cemil Özeren, siroz sebebiyle tedavi gördüğü hastanede 20 Kasım 2012 tarihinde 46 yaşındayken hayatını kaybetti.

2- Dilber Ay

Türk halk müziği sanatçısı ve söz yazarı Dilber Ay, henüz 63 yaşındayken kalp krizi geçirerek hayatını kaybederek sevenlerini yasa boğmuştu.

3- Murat Göğebakan

Yaptığı ikonik şarkılarla hafızalarımıza kazınan Murat Göğebakan kan kanseriyle savaşıyordu. Hastalığın nüksetmesiyle henüz 46 yaşındayken 31 Temmuz 2014 tarihinde aramızdan ayrıldı.

4- Engin Yörükoğlu

Moğollar ve Kurtalan Ekspres gruplarının davulcusu olarak tanıdığımız başarılı müzisyen Engin Yörükoğlu, geçirdiği rahatsızlık sonrası Bodrum’daki evinde 65 yaşındayken hayata gözlerini yumdu.

5- Attila Özdemiroğlu 

Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli besteci, söz yazarı ve müzisyenlerden olan Attila Özdemiroğlu, birçok şarkıcıyla çalışmış ve film müzikleri yapmıştır. Aynı zamanda Eurovision’a katıldığımız şarkılara yaptığı düzenlemelerle bilinmektedir. Özdemiroğlu, 73 yaşındayken düşüp bel kemiğini kırdıktan sonra geçirdiği ameliyat sonrası hayatını kaybetmişti.

6- Yaşar Gaga

Türk pop sanatçısı ve ünlü bir menajer olan Yaşar Gaga, Sezen Aksu tarafından keşfedilmişti. Kalp yetmezliği sebebiyle tedaviye alınan Yaşar Gaga, 7 Mart 2018 tarihinde 52 yaşındayken aramızdan ayrıldı.

7- Erol Büyükburç

Türk pop müziğinin ikonik isimlerinden olan Erol Büyükburç, müziğe lise yıllarında başlamış, arkasından İstanbul Devlet Konservatuvarında eğitimini tamamlamıştı. 12 Mart 2015 yılında kalp krizi geçirerek aramızdan ayrıldı.

8- Onur Can Özcan

Amatör olarak yaptığı kayıtlar ve kendine has sesiyle ünlenen Onur Can Özcan, 2018 yılında arkadaşları ile çıktıkları gezide teknenin alabora olmasıyla kaybolmuştu. 3 Haziran günü cesedi bulunan Onur Can Özcan, henüz 21 yaşındaydı.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here