Baddie Winkle, gerçek adıyla Helen Ruth Elam Van Winkle 91 yaşında bir Instagram ünlüsü. 6 yıl önce torununun kızı Kennedy sayesinde benzersiz, cesur ve çılgın tarzıyla bir internet fenomeni oluyor. Instagram biyografisinde “stealing ur man since 1928!!” yazan Winkle’ın şu an 3.8 milyon takipçisi var. İşte Kennedy’nin yüklediği o ilk fotoğraf:

Mini etekler, leopar desenleri, tulumlar ve daha birçoğu Winkle’ın favori parçaları. Tarzı, sadece topluma göre yaşın getirmesi gerektiği düşünülen sınırlamaları aşmakla kalmıyor aynı zamanda modanın genel kurallarına da meydan okuyor.

Bu kıyafet sevgisinin arkasında Instagram’ın getirdiği yaklaşık 4 milyon takipçisinden çok daha fazlası var. Hem kocasını hem de oğlunu kaybettikten sonra Winkle, kıyafetlerin ona hayatta yeniden mutluluğu bulmasında ve özgüven kazanmasında çok yardım ettiğini söylüyor.

Winkle’ın tarzının büyük bir parçasını takıları oluşturuyor. Selfieler için çok daha iyi olduğunu söylediği takıları yüzünün her yerine dolduruyor ama asıl gizli silah olarak kabul ettiği bir parça var. “Chokerları çok seviyorum çünkü boyun kırışıklıklarımı kapatıyor. O yüzden bir sürü chokerım var. Bütün arkadaşlarımı da choker bağımlısı yaptım, yani bir trend başlattım denebilir. Sade, deri ve taşlı olan chokerlarım var.” diyor.

Tarzıyla ilgili bir diğer dikkat çeken nokta: renkler! Winkle rengarenk giyinmeyi çok seviyor. Çoğu kombini adeta bir gökkuşağı kostümü gibi. Barbie pembesi, neon yeşili, canlı kırmızılar ve karmaşık desenler. Winkle hepsini giymeyi çok seviyor.

Alışveriş yapmayı çok seviyorum, yapmayı en çok sevdiğim şeylerden biri.” diyen Winkle, online alışveriş sitelerinden, Los Angeles vintage mağazalarına ve alışveriş merkezlerine kadar birçok yerden parçalar alıyor. Geçen sene normalde müşteri olarak 20’li yaşlardaki kadınları hedef alan Missguided için bir kampanyada yer alması hakkında “Hiçbir zaman ‘yaşlı insan’ elbiseleri giymek istemedim, o yüzden her zaman gencecik giyiniyorum.” diyor. Zaten bu genç enerjisi ve renkli kişiliğiyle reklam kampanyaları için bu kadar popüler bir seçenek olması kaçınılmaz. Kendisi aynı zamanda geçen seneden beri Fashion Nova’nın modellerinden biri.

Estetik konusu açıldığında kendisine hiçbir şey yaptırmadığını ve yaşlı göründüğünü bildiğini, bunu çok da sevdiğini söylüyor. Doksanlı yaşlarda olması Winkle’ın muhteşem görünmesi için bir engel değil. “Yüzünüzü nemlendirin” ya da “güneşten uzak durun” gibi tavsiyeleri yok. Tabii kendisi güneşlenmeyi üç senedir bırakmış, artık “Bronz bir ten istersem, sprey kullanırım.” diye düşünüyor.

Winkle gezmeyi de çok seviyor. Kıyafetleri çok seven biri olarak gezerken minimal bir valiz hazırlamak ona göre değil. Ama böyle zamanlarda sürekli yolda olacağının bilincinde olduğundan, bu sefer daha rahat kıyafetlerle çantasını doldurmayı tercih ediyor. Gittiği yerlerden de alışveriş yapmaya devam etmeyi unutmuyor.

View this post on Instagram

🍄🔮

A post shared by ✨🌈💖 BAD LIL BADDIE 👵🏼🌈✨ (@baddiewinkle) on

Winkle, insanlara ne istiyorlarsa onu giymeleri, kim olmak istiyorlarsa olmaları ve modada ve hayatta temel prensipleri görmezden gelip her zaman vahşi kalmaları için ilham veren gerçek bir ikon. Hesabını takip etmiyorsanız kaçırmamalısınız, gönderileri kesinlikle Instagram anasayfanıza renk katacak!

View this post on Instagram

Praying for the Basics

A post shared by ✨🌈💖 BAD LIL BADDIE 👵🏼🌈✨ (@baddiewinkle) on

Kaynak: 1, 2, 3

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here