16. yüzyıl insanların yukarıdaki gibi kocaman yakalar taktığı bir dönemdi. Bu yakalar o kadar büyük ve akılda kalıcıydı ki, fotoğrafçı Sacha Goldberger, bu giyiniş tarzı ve kocaman yakalıklardan etkilenerek bir fotoğraf dizisi hazırlamış! Goldberger bunu yaparken, evinde asılı duran aile fotoğraflarından etkilenerek ünlü kahramanları 17. yüzyılda hayal etmiş.

Goldberger’in fotoğraflarının güzelliği sanki gerçekten o çağa ait bir tabloya bakıyor gibi hissetmemize neden oluyor. Sanatçı bu fotoğraflar için beş yıl boyunca uğraşmış ve fotoğraflarda kesinlikle photoshop yok! “Süper Flamanlar” fotoğraf dizisi, gerçek süper kahraman kostümleri içerisinde o tarihsel döneme uygun bir biçimde poz veren modelleri kapsıyor. Böylelikle fotoğrafa bakarken gerçekten o dönemde bir kahramana bakıyor hissine kapılıyoruz.

Superman, Batman, Joker, Ironman, Hulk, Wonder Woman, Cat Woman, Chewbacca, Leia Organa gibi; fotoğraf dizisinden bazı karakterleri bu yazımızda bulabilirsiniz. Daha fazlası için tıklayın.

     

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here