2010’dan beri müzikseverlerin desteğiyle 2 milyon TL’yi aşkın bağış elde eden ve yine elde edeceği gelir ile maddi imkanı yetersiz otizmli çocukların eğitim masraflarını karşılayacak olan Bodrum Müzik Festivali 2005 yılında Doğuş Grubu’nun kuruculuğuyla başlamıştı. Bu yıl 22-25 Ağustos tarihleri arasında yapılacak festival ülkemizden değerli sanatçılarının yanında, dünyaca ünlü yıldızları da ağırlayacak.

Festival Bilkent Senfoni Orkestrası, Olten Filarmoni Orkestrası ve Finlandiya’nın ünlü armonika grubu Sväng gibi grupları ağırlarken Quartet Parantez, Faruk Kalaycı, Francesco Tristano, Korhan Futacı, Jess Gillam, Zeynep Özsuca ve Mert Fırat, Fazıl Say gibi birçok sanatçıyı da sevenleriyle buluşturacak.

Açılış konseri için Nil Venditti yönetimindeki Bilkent Senfoni OrkestrasıFazıl Say’a Beethoven’ın 3. Piyano Konçertosu’nda eşlik edecek. Bodrum Müzik Festivali’nin gelişiminde fazlasıyla emeği olan sanatçı Fazıl Say, festivalin Onur Ödülü’nün de bu yılki sahibi olacak. Konser, 22 Ağustos Perşembe günü saat 20.30‘da, D-Marin Turgutreis’te başlayacak.

Aynı yerde 23 Ağustos Cuma günü, saat 21.00’de şef İbrahim Yazıcı yönetiminde yeniden Bilkent Senfoni Orkestrası sahne alacak. İspanyol çellist Pablo Ferrández’e , Dvořák’ın Çello Konçertosu’nda eşlik edilecek. Fazıl Say’ın 4. SenfonisiUmut”, bu konserle ilk defa Türkiye’de seslendirilecek.

Aynı gün saat 23.00’te yoğun ilgi gören Gece Konseri The Marmara Bodrumda gerçekleşecek. Piyanist, besteci, tekno ve caz müzisyeni Francesco Tristano sahnede olacak.

24 Ağustos Cumartesi günü, saat 21.00’de Piazzolla’nın Libertango ve Oblivion gibi yapıtlar ile dünya tangolarından oluşacak bir tango gecesi düzenlenecek. “Akordeonun Prensesi” unvanını taşıyan Letonyalı Ksenija Sidorova; Olten Filarmoni, Sväng Armonika ile bu gecede buluşacak.

Aynı gün Gece Konserleri adı altında Mert Fırat, Sabahattin Ali öykülerini seslendirecek ve Korhan Futacı saksafonuyla sahne alacak.

25 Ağustos Pazar günü, saat 21.00’de kendi besteleri ve düzenlemeleriyle caz rüzgarı estirecek Karsu, Olten Filarmoni ile son konser gecesinde bir araya gelecek.

Aynı gün son Gece Konseri düzenlenecek. Ünlü yıldız Jess Gillam saksafonuyla konsere başlarken başarılı piyanistimiz Zeynep Özsuca geceye devam edecek.

23-25 Ağustos tarihleri arasında, her sabah saat 7.00’de Sabah Konserleri yapılacak. Doğuş Grubu’nun sosyal sorumluluk platformları arasında önemli bir yere sahip olan grup, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Şevket Sabancı Parkı’nda konerlerini verecek.

Umut Sağlam, Kerem Tunçer, Orkun Pala ve Barok Bostancı’nın kurduğu Quartet Parantez; Elvin Hoxha Ganiyev, Vassilis Varvaresos, Sara Ferrández, Quartet Parantez ve Faruk Kalaycı gibi isimleri Günbatımı Konserleri adı altında sahneye çıkaracak olan festival bu konserleri de yine 23-25 Ağustos tarihleri arasında, her gün saat 19.00’da, D-Marin Turgutreis Amfitiyatro’da gerçekleştircek.

20.30’da Zai Bodrum’da gerçekleşecek son konserde ise akordeon sanatçısı Sidorova, oyuncu Mert Fırat’la aynı sahnede olacak.

2005 yılından beri ‘Doğuş’tan İyi Bir Gelecek Doğuş İle Gelecek sosyal sorumluluk çatısı altında olan Bodrum Müzik Festivali 15. yılında da bizleri müziğe, sanata ve desteğe çağırıyor.

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here