Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

Bu sene 15. kez düzenlenecek olan Akbank Kısa Film Festivali, sinemaseverleri keyifli bir programla buluşturmaya hazırlanıyor.

15. Akbank Kısa Film Festivali, 18-28 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivalin en dikkat çekici kısmı olan Yarışma Bölümü’ne geçen sene 65 ülkeden toplam 1.342 film başvurmuştu. Bu sene de büyük bir katılım bekleniyor.

Yarışma Bölümü, Ulusal ve Uluslararası olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek. Festival jürisinin seçtiği en iyi filmler, 5000 $ ödül kazanacaklar. Ayrıca kazanan filmler, “Ödüllü Filmler Üniversitelerde” etkinliği ile pek çok kampüste seyirciyle buluşacak.

Festivalin geçen seneki konukları arasında Arjantin’li auteur sanatçı Ana Katz, yönetmen ve oyuncu Onur Saylak, yazar ve yönetmen Nebil Özgentürk, İsveç Drama Birliği ve Avrupa Film Akademi üyesi senarist Marietta von Hausswolff von Baumgarten, görüntü yönetmeni Feza Çaldıran, oyuncu Farah Zeynep Abdullah ve müzisyen Murat Evgin vardı.

Yarışma Bölümü’ne katılmak isteyenler için son başvuru tarihi 30 Kasım 2018. Başvuru formlarına, Akbank Sanat ya da www.akbankkisafilmfestivali.com ile www.akbanksanat.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here