“Gözümden, içimden, kafamdan, sesimden; toprak, hava ve suda olan bitenler hakkında.”

Caz, elektronika, rock ve pop gibi farklı türleri içerisinde barındıran oluşum 123 grubuyla birçok projeye imza atan ve atmaya da halen devam eden söz yazarı, müzisyen Dilara Sakpınar -sahne adıyla Lara Di Lara- biriktirdiği parçaları paylaşma isteğiyle, 2015 yılında yayınlamış olduğu 6 parçadan oluşan albümü “Oraya Doğru” ve hemen ardından bir klip ile beraber yayınladığı, ilk single olan “Hayal” isimli parçasıyla solo kariyerine ilk adımı atmış oldu. Ayrıca söz ve müziği Dilara Sakpınar’a ait olan Hayal parçası, Lara Di Lara’nın klip şeklinde yayınlamış olduğu ilk şarkı özelliğini de taşıyor.

Nilipek‘ten Palmiyeler‘e birçok farklı müzisyen ve müzik grubunu ağırlayan “Karavan Sessions” isimli video projesine 2016 yılında konuk olan “Lara Di Lara”, Bozcaada Pavli Çamlığı‘nda gerçekleştirdiği “Buluşmuşuz Aslında”, “Denizin Kralları”, “The Core” ve “The Unexpected Walk” isimli şarkılarının performanslarıyla sizleri sıcak yaz akşamlarına götüreceğine şüphemiz yok. 2017 yılında çıkarmış olduğu “Hazineler İçindesin” adlı albümünden bazı parçaları ilk defa bu programda görücüye çıkartarak yeni albümünün haberini de aylar önceden duyurmuş.

Lara Di Lara, 2016 yılında Ceylan Ertem‘in Radio Slow Time‘da yayınlanan “Duyuyor Musun?” isimli radyo programının beşinci konuğu olarak Ceylan Ertem ile birlikte “Bencil” şarkısını düet şeklinde seslendiriyor ve ardından solo bir şekilde Orhan Gencebay‘dan “Mevsim Bahar Olunca” isimli şarkısıyla devam ediyor.

“Bir sessiz perdedir bu
Önümde dalgalanan fırtınalar
Ne sen anlarsın ne ben
Derindendir bu gelen
Ve üstümüzü toprak gibi örten.”

Çıkarttığı ilk albüm olan “Oraya Doğru” üzerinden yaklaşık iki yıl sonra, geçtiğimiz yıl Şubat ayında “Sony Music” etiketiyle yayınlamış olduğu 16 şarkıdan oluşan “Hazineler İçindesin” isimli stüdyo albümünü müzikseverler ile buluşturdu. Albüme dijital olarak sahip olabilmek için iTunes ve Spotify platformları üzerinden ulaşabilirsiniz.

“Bir nefes kadar kısa,
Bir nefes kadar fani.”

Prodüktör koltuğunda Dilara Sakpınar’ın oturduğu “Hazineler İçindesin” isimli albüme, co-prodüktör olarak da Burak Irmak eşlik ediyor. Müzisyenin, “Sıradan Dediğin” isimli parçası, geçtiğimiz yıl Nisan ayında klip şeklinde yayınlanarak, Hazineler İçindesin albümü içerisinde yer alan ilk klip özelliğini kazandı.

Lara Di Lara, Sony Müzik Türkiye ve Bant Mag. işbirliğiyle gerçekleşen program Bant Mag. Sessions‘ın ilk konuğu olarak “Hazineler İçindesin” albümünden “İyiyim Ama Değilim”, “Kalbin İçi”, “Buluşmuşuz Aslında”, “Gün Doğumuna”, “Denizin Kralları”, “Bencil” ve “Bir Garip Hal” isimli şarkılarının performanslarıyla karşımıza çıkıyor.

“Kara korsanlar
Kollarında papağanlar
Hayalleri dalgalı
Denizlerin kralları.”

Lara Di Lara, geçtiğimiz Şubat ayında, Coca-Cola katkılarıyla çekilen ve #TadınıÇıkar etiketiyle yayınlanan “Akustikhane” isimli müzik programına konuk oldu. Program içeriği, Lara Di Lara’nın sunucu Zafer Yılmaz ile müzik üzerine gerçekleştirdiği sohbetinden ve bazı şarkılarından oluşuyor.

Son albümü “Hazineler İçindesin” ile büyük beğeni toplayan Lara Di Lara, “Sıradan Dediğin” şarkısına çektiği klibin ardından, yaklaşık 4 ay önce “Sony Music” etiketiyle “Giderken” isimli şarkısına çektiği klibini de izleyicilerle buluşturuyor. İzmir‘in Urla ve Karaburun ilçelerinin doğal güzellikleriyle bolca karşılaşacağınız bu klibin yönetmen koltuğunu ise Burçin Esin ve Hazal Kızıltoprak paylaşıyor.

Bonus

Dilara Sakpınar’ın 123 grubundaki eşi benzeri bulunmayan performanslarına da değinmeden yazımızı bitirmek istemedik. Keyifli dinlemeler!

Lara Di Lara ya da Dilara Sakpınar’ı daha fazla dinlemek ve etkinlik takviminden haberdar olmak isterseniz, aktif bir şekilde kullandığı Instagram hesabına göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here